Petycja 5G. Radni zmieniają zdanie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dziś (czwartek 1.10) na nadzwyczajnej sesji zbiorą się miejscy radni. Chcą zmienić swoje zdanie w sprawie petycji dotyczącej promieniowania PEM i 5G. Przekonały ich do tego wyjaśnienia ekspertów z Ministerstwa Cyfryzacji.

W uzasadnieniu uchwały, która tym razem uznaje petycję "dotyczącą ochrony zdrowia mieszkańców gminy przed coraz większą ekspozycją na sztuczne pola elektromagnetyczne PEM o coraz szerszym zakresie częstotliwości", za niezasadną możemy przeczytać m.in. "Zarówno Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, jak też Rada Miasta, nie dysponowała rzetelnym i całościowym opracowaniem dotyczącym argumentacji zawartej w treści pisma, jak i przedstawionym przez przedstawiciela wnioskodawców podczas sesji. Mając na uwadze fakt, że bezpośrednio po podjęciu uchwały nr XXVII/225/2020 w przestrzeni publicznej pojawiło się stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji, dotyczące technologii, o której mowa w petycji, powołujące w swej treści naukowe publikacje dotyczące wpływu energii elektromagnetycznej na organizm, zasad pomiaru natężenia pola elektromagnetycznego, procedury lokalizacji stacji bazowych oraz nadzoru Inspekcji Ochrony Środowiska nad ich funkcjonowaniem, Rada Miasta doszła do przekonania o konieczności ponownego rozparzenia zasadności argumentacji zawartej w skierowanym piśmie."

Radni w uzasadnieniu stwierdzili też, że petycja nie spełniała też warunków formalno-prawnych jakie stawia ustawa o petycjach.

Sesja odbędzie się o godz. 16.00 w Centrum Kultury i Promocji.