[Koronawirus] Stróża. Jedna z uczennic z pozytywnym testem, klasy 5-8 uczą się zdalnie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednej z uczennic klasy 7 szkoła w Stróży zdecydowała się wprowadzenie częściowego zdalnego nauczania. Mamy obecnie dwa ogniska COVID w powiecie i "udział" w jednym z lubelskich.

Dziś służby wojewody potwierdziły kolejne cztery przypadki koronawirusa w naszym powiecie:

- Kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu kraśnickiego, narażenia nie ustalono,

- Kobiety w wieku powyżej 60 lat z powiatu kraśnickiego, narażenia nie ustalono,

- Kobiety w wieku powyżej 60 lat z powiatu kraśnickiego, narażenia nie ustalono,

- Kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu kraśnickiego, narażenia nie ustalono.

W związku z tym, że pozytywny test miała jedna z uczennic szkoły dyrekcja Szkoły Podstawowe w Stróży w porozumieniu z władzami gminy Kraśnik wprowadziła dla klas 5-8 zdalne nauczanie.

- Po uzyskaniu dn. 23 września 2020 r. o godz. 17.48 pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kraśniku oraz uzyskaniu zgody organu prowadzącego zawieszamy zajęcia stacjonarne w klasach 5-8 do dnia 25 września. Wszystkie klasy 5-8 przechodzą na zdalne nauczanie. Informacji o zadaniach do wykonania należy szukać na stronie szkoły, w zakładkach poszczególnych klas. Zajęcia w klasach 1-4 będą się odbywały normalnie. Świetlica szkolna i stołówka także będą pracowały jak do tej pory. - poinformowała szkoła na swojej stronie.

Wg ostatnich informacji Jak informują wojewódzkie służby sanitarne w powiecie jest dwa ogniska COVID-19:

- ognisko dotyczące pracowników firmy hydraulicznej w Kraśniku - ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 6 (3 pracowników i 3 osoby z kontaktu);  liczba osób poddanych kwarantannie: 15;  liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu – 7;  liczba osób w izolacji domowej: 5;  liczba osób hospitalizowanych: 1.

- ognisko w Centrum Dializ w Kraśniku – ognisko w fazie rozwojowej - liczba osób potwierdzonych w ognisku: 11; liczba osób poddanych kwarantannie: 60;  liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu – 103;  liczba osób przebadanych: 84; liczba osób w izolacji domowej: 3; liczba osób hospitalizowanych: 7.

Jest jeszcze ognisko w Lublinie po przyjęciu urodzinowym powiązane z kraśnickim SANEPID-em: liczba osób potwierdzonych w ognisku: 11; liczba osób poddanych kwarantannie: 10; liczba osób przebadanych: 15;  liczba osób w izolacji domowej: 8 - liczba osób hospitalizowanych: 3.

We wtorek do Kraśnika dotarła informacja o śmierci trzeciej osoby z COVID w naszym powiecie.

- Z przykrością informuję, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarł 68-letni Pacjent, z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu kraśnickiego, miał szereg chorób współistniejących. - napisała Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

To mężczyzna, który był pacjentem kraśnickiej stacji dializ.

Na dzień 24.09 w powiecie jest 21 potwierdzonych przypadków koronawirusa, 31 osób wyzdrowiało a 4 zmarło.

foto ilustracyjne/pixabay