Sprawca uciekł z miejsca kolizji. Kiedy pił alkohol?

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W środę wieczorem 16 września dyżurny Komendy Powiatowej w Kraśniku otrzymał informację, że po kolizji na jednym ze skrzyżowań w Kraśniku, jeden z uczestników uciekł z jej miejsca. Policjanci skutecznie namierzyli 39 letniego mężczyznę, który został on odnaleziony w pobliżu okolicznych zabudowań. Okazało się że miał prawie 3 promile. Jak tłumaczył - wypił już po zdarzeniu.

We środę w godzinach wieczornych, wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego zawiadomienie o tym, że na jednym ze skrzyżowań w Kraśniku doszło do kolizji z udziałem osobowego mercedesa i citroena. Wg przekazanych informacji kierowca citroena mógł być nietrzeźwy i chciał oddalić się z miejsca zdarzenia. Na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze zastali tam tylko kierowcę mercedesa wraz z pasażerami, który poinformował ich o tym, że kierujący citroenem po kolizji opuścił pojazd pozostawiając go na parkingu obok i pobiegł w kierunku pobliskich zabudowań.

- Po otrzymaniu informacji o uciekinierze, kraśniccy kryminalni będący w pobliżu ujęli 39-letniego kierowcę citroena. Został on przekazany funkcjonariuszom ruchu drogowego. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, w związku z tym policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości - wydmuchał on niemal 3 promile, twierdząc jednocześnie, że pił alkohol już po zdarzeniu. - poinformował mł.asp. Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem Citroen wyjeżdżając na drogę główną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w pojazd marki Mercedes. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 39-latkowi z uwagi na podejrzenie kierowania przez niego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie karne będzie miało na celu ustalenie w jakim rzeczywiście stanie 39-latek kierował samochodem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności,  grzywna lub ograniczenie wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sprawca musi się liczyć z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji.