• hetman

"Artyści" na ulicach. Dostało się m.in. marketom, Bilowi Gatesowi i kandydatom na prezydenta, choć nie wszystkim

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dziś rano (poniedziałek) dostaliśmy od naszych czytelników informacje o malunkach i napisach czerwoną farbą m.in. na banerach i ścianach budynków. Najbardziej dostało się kandydatom na urząd prezydenta. Choć nie wszystkim.

Jak poinformowali nas czytelnicy ktoś czerwoną farbą pomalował głównie banery niektórych kandydatów na urząd prezydenta wiszące przy ul. Słowackiego, Balladyny i al. Niepodległosci. Dostało się obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Kidawie-Błońskiej, Kosiniakowi-Kamyszowi i Robertowi Biedroniowi. Oszczędzono materiał wyborczy tylko jednego z kandydatów, co można zobaczyć w naszej galerii.

Napisy "ozdobiły" także jedną ze ścian "Lidla", stacji trafo i jednego z nieczynnych kiosków ruchu. Tym razem dostało się m.in. Bilowi Gatesowi, który miałby być odpowiedzialny za Covid-19 oraz ZUS-owi.

Policjanci sporządzili notatkę w związku z napisami przy markecie, doniesienie miał złożyć także jego przedstawiciel. Nie mieli natomiast sygnałów od przedstawicieli komitetów wyborczych o zniszczonych materiałach.