• hetman

Z kąpieliska nad zalewem skorzystamy dłużej. Jeśli epidemia pozwoli

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Taką decyzję, na wniosek burmistrza, podjęli radni na nadzwyczajnej sesji w czwartek 14 maja. Do tej pory kąpielisko funkcjonowało w lipcu i sierpniu . Teraz skorzystać z niego będziemy mogli już w czerwcu. Jeśli epidemiczne przepisy na to pozwolą.

Jak co roku Rada Miasta musi określić długość trwania sezonu kąpielowego oraz wykaz kąpielisk na terenie Gminy Miasta Kraśnik w roku 2019.

Tradycyjnie już jedyne kąpielisko w Kraśniku znajduje się nad zalewem. Zmianie uległ natomiast okres jego funkcjonowania. Stało się to na wniosek mieszkańców i radnych. Rok szkolny skończył się bowiem w czerwcu a w poprzednich latach zorganizowane kąpielisko funkcjonowało w lipcu i sierpniu. Teraz korzystać z niego pod okiem ratowników będzie można już od 12 czerwca do końca wakacji. Faktyczne uruchomienie kąpieliska w tym roku zależy od tego czy przepisy związane z epidemią na to pozwolą

- Nie mamy dziś pewności, czy będziemy mogli otworzyć latem kąpielisko na Zalewie Kraśnickim. Wszystko będzie zależało od dalszego rozwoju epidemii i decyzji rządu w sprawie znoszenia lub wprowadzania różnego rodzaju zakazów i obowiązków. - tłumaczy burmistrz Wojciech Wilk - Musimy być jednak przygotowani na taką ewentualność, by zapewnić mieszkańcom możliwość wypoczynku nad Zalewem, chociażby w ograniczonym zakresie.

Radni uchwalili też nowy regulamin kąpieliska, który porządkuje jego wcześniejsze zapisy.