Mikołajowy weekend w Kraśniku

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na motorach, na scenie, w autobusach, biegiem... W ostatnich dniach można było spotkać w Kraśniku wielu Mikołajów. W niedzielny wieczór kulminacją imienin Mikołaja było włączenie miejskich iluminacji świątecznych.

Tradycją jest, że Mikołajów można było spotkać w autobusach komunikacji miejskiej. Panowie kierowcy, którzy się w nich wcielali, jeździli bowiem w czerwonych czapkach, a na pasażerów czekały drobne, słodkie upominki.

W sobotę natomiast po biegowej imprezie w parku św. Jana Pawła II na miasto wyruszyli biegacze ze stowarzyszenia "Kraśnik Biega" wraz z Mikołajem, częstując mieszkańców słodyczami.

W niedzielę natomiast tradycji stało się zadość i na kraśnickich ulicach pojawili się Mikołaje na motorach. Można ich było m.in. spotkać pod kraśnickimi kościołami, na kraśnickim rynku z ogromnymi ilościami słodyczy dla dzieci. Odwiedzili też Dom Dziecka i Oddział Dziecięcy Szpitala. Jak wyglądało spotkanie moto-mikołajów przy kościele św. Józefa możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

Imieniny Mikołaja, tak jak zapowiadaliśmy, zorganizowało także Centrum Kultury i Promocji. Było świąteczne przedstawienie, pokaz futbolowej żonglerki, wspólne śpiewanie. No i oczywiście Mikołaj, pojawił się także wieczorem podczas włączenia miejskich iluminacji na które przybyło kilkudziesięciu mieszkańców. Fotorelację z tego spotkania także można znaleźć na naszej stronie.