Jak dojechać do cmentarzy, gdzie zostawić samochód, jak będą kursować miejskie autobusy?

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rozpoczyna się ruch związany z okresem dni Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Podpowiadamy jak będzie funkcjonować ruch drogowy w okolicach cmentarzy oraz jak dojechać do cmentarzy komunikacją miejską.

W okolicach parkingu przy cmentarzu parafialnym w dzielnicy Starej Kraśnika obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu. Dojazd do parkingu odbywać się będzie ul. Pułaskiego, Mleczarską, Ceramiczną. Na miejscu ruchem, jak co roku, kierować będą Strażnicy Miejscy.

W okolice cmentarza będzie można dojechać również ul. Żytnią  - w dniach 31.10-3.11 drogą jednokierunkową - od ul. Oboźnej. Wjazd na ul. Żytnią od ul. Cegielnianej nie będzie możliwy. W tym miejscu będzie ustawiony znak B-2 "zakaz wjazdu". Wyjazd z parkingu przy cmentarzu będzie odbywał się ul. Ceramiczną, ul. Mleczarską oraz ul. Polną do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Taki system ruchu będzie obowiązywał w dn. 31.10.2019 r. - 03.11.2019 r.

Dodatkowo w okolicach cmentarza w dzielnicy starej Kraśnika dla samochodów dostępne będą parkingi  m.in. na ul. Festiwalowej i ul. Kościuszki.

Policja zwraca uwagę, że w wielu miejscach powiatu, na drogach przy nekropoliach nie będzie można się zatrzymywać.

- Prosimy o zwrócenie uwagi na wprowadzenie oznakowania B-36 "zakaz zatrzymywania się" w obrębie cmentarzy zlokalizowanych przy drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych w miejscowościach Polichna, Olbięcin, Rudnik Szlachecki, Wilkołaz, Rzeczyca Ziemiańska, Urzędów oraz Kraśnik (dzielnica stara i fabryczna) - przypominają policjanci.

Od czwartku 31 października do 3 listopada prowadzić będą Akcję "Znicz". Jej głownie zadanie to zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu w obrębie cmentarzy, dróg dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Policjanci apelują by w tych dniach zachować szczególną ostrożność nie tylko w okolicach cmentarzy, ale także poza nimi. Ruch na wszystkich drogach jest większy niż zwykle. Niestety główne przyczyny wypadków to wciąż nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa i nie zachowanie ostrożności na drodze.

- Ponadto jest to czas wyjazdów-prosimy zabezpieczyć jak najlepiej swoje mieszkania przed ewentualnym wyjazdem i zachować ostrożność podczas przebywania w dużych skupiskach ludzi aby uniknąć kradzieży. Zachęcamy do korzystania z publicznych środków transportu zbiorowego celem zminimalizowania niedogodności w ruchu drogowym spowodowanego wzmożoną ilością pojazdów - apelują funkcjonariusze.

A jak będzie funkcjonowała komunikacja miejska w te dni?

31.10.2019 obowiązywać będzie rozkład jazdy dla dnia roboczego, ponadto jeden dodatkowy autobus w ruchu, wykonujący kursy linii 8 oraz linii 1 na trasie Cegielniana - Racławicka - Cmentarz Komunalny

1.11.2019 obowiązywać będzie rozkład jazdy dla dnia świątecznego, ponadto kursować będzie pięć dodatkowych autobusów, wykonujących kursy linii :

1) - Cmentarz Komunalny - Racławicka - Cmentarz Parafialny - Cegielniana

C1) - Piłsudskiego Cmentarz Parafialny - Mickiewicza Główny - Racławicka - Cmentarz Komunalny

8) Cmentarz Komunalny - Osiedle Domków Jednorodzinnych - Skrzyżowanie FŁT

6) Piłsudskiego - Podlesie

9) Piłsudskiego - Wyżnica - Cmentarz Komunalny - Mickiewicza Główny (2 dodatkowe kursy przez Pasiekę), na linii wykonanych zostanie 5 dodatkowych kursów, zapewniających dogodniejszy dojazd na Cmentarze oraz powrót ze Mszy odprawianych na Cmentarzach.

Autobusy o największej dostępnej pojemności pasażerskiej zostaną skierowane na następujące linie : 1 , C1, 8, 9,

Kursy linii 2 i 7 obsługiwać będzie tabor standardowej wielkości. Na linii 7 w godzinach popołudniowych wykonane zostaną dodatkowe kursy (przekształcone z linii nr 2). Ponadto z Dworca PKP 3 oznaczone kursy dojadą bezpośrednio na Cmentarz Komunalny. Jeden dodatkowy kurs z Cmentarza w dzielnicy Fabrycznej dojedzie także do Podlesia.

2.11.2019 - Obowiązywać będzie rozkład jazdy dla soboty, ponadto dwa dodatkowe autobusy, wykonają kursy linii :

1) - Cmentarz Komunalny - Racławicka - Cmentarz Parafialny - Cegielniana (1 autobus)

C1) - Piłsudskiego Cmentarz Parafialny - Mickiewicza Główny - Racławicka - Cmentarz Komunalny (1 autobus)

8) 2 kursy

9) 2 kursy dodatkowo ( w tym dodatkowy przejazd przez Pasiekę)

Ze szczegółowym rozkładem jazdy kursów dodatkowych można się zapoznać na stronie internetowej www.rozkladjazdy.mpk-krasnik.pl