Wybory: Komitet PSL - Koalicja Polska zaprezentował kandydatów z Powiatu Kraśnickiego

Aktualności
Czcionka

Podobnie jak w poprzednich wyborach parlamentarnych tak i w tegorocznych wśród kandydatów do Sejmu nie brakuje mieszkańców Powiatu Kraśnickiego. Dzisiaj oficjalne zaprezentowało się troje, którzy o głosy wyborców będą zabiegać startując z listy komitetu Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska.

Kandydatami tymi są Magdalena Misiaszek, Edyta Dudzińska oraz dr Marek Kos. Prezentacja ich odbyła się w czwartkowe popołudnie w Parku im św. Jana Pawła II w Kraśniku. Jako pierwszy o tym z jakim programem do wyborów idą kandydaci spod znaku zielonej koniczynki powiedział jednak szef ludowców w Powiecie Kraśnickim Andrzej Maj.

- Najbardziej sztandarową naszą tezą programową jest emerytura bez podatku. Chcemy żeby emeryci i renciści, którzy pracowali całe życie, nie musieli oddawać podatku w swoim dość skromnym na dzień dzisiejszy przychodzie. Bardzo ważny postulatem programowym jest też czyste powietrze i tania energia. Oczywiście PSL jest znany z tego, że propaguje zieloną energię. To widać w naszym powiecie. Chociażby gmina Kraśnik jest jedną z tych, która ma najwięcej instalacji solarnych w Polsce – podkreślał Andrzej Maj.

 

 

Szef ludowców w Powiecie Kraśnickim wspomniał także o posiłku dla każdego dziecka, wprowadzeniu dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców w przypadku trudności finansowych, promowaniu zdrowej, tradycyjnej żywności, poprawie dostępności służby zdrowia. Wspomniał także o postulatach, które do programu komitetu Koalicja Polska, wniósł partner ludowców – stowarzyszenie Kukiz'15, czyli dzień referendalny (możliwość wypowiedzenia się Polaków na ważne pytania), głosowanie przez internet oraz okręgi jednomandatowe.

- Nasza trójka kandydatów z Powiatu Kraśnickiego to bardzo aktywni ludzie, którzy angażują się w środowisku lokalnym – przekonywał Andrzej Maj przechodząc o prezentacji kandydatów.

Z 21. miejsca w wyborach do Sejmu startuje Magdalena Misiaszek – przedsiębiorca, szefowa lubelskich struktur Związku Młodzieży Wiejskiej.

- Kandyduje ponieważ chcę, aby nasi lokalni przedsiębiorcy, ale i przedsiębiorcy w całym kraju, mogli godnie pracować na swoją przyszłość i przyszłość swoich rodzin. Podpisuje się pod hasłem dobrowolny ZUS, chcę także promować młodzież – zapowiedziała Magdalena Misiaszek.

 

 

Na 13. miejscu listy Komitetu PSL Koalicja Polska znalazła się Edyta Dudzińska – bezpartyjna, ale związana od wielu lat z PSL-em, radna Rady Powiatu Kraśnickiego, społecznik, nauczyciel.

- Jestem osobą otwartą, wrażliwą, szanuję poglądy każdego człowieka. Działam m.in w Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Wsi Księżomierz oraz w Stowarzyszeniu Przyjaciół Gościeradowa. Kandyduję, bo chce pracować dla dobra naszego regionu i ludzi w nim mieszkających – powiedziała Edyta Dudzińska.

 

 

Z 2. miejsca swojej listy wyborach do Sejmu RP startuje natomiast dr Marek Kos – lekarz, wieloletni dyrektor Szpitala Powiatowego w Kraśniku (obecnie dyrektor szpitala w Sandomierzu), radny Semiku Województwa Lubelskiego.

- Jestem lekarzem, dlatego głównym punktem programu PSL na który zwracam uwagę jest dostępna służba zdrowia. Rozumiemy to poprzez zwiększenie finansowania ochrony zdrowia do 6,8% PKB. Proponujemy bezpłatne sczepienia i leki dla dzieci, rozwój opieki nad seniorami w postaci teleopieki, telemedycyny i ośrodków opieki długoterminowej. Niezwykle ważne jest także to, by zachęcić do powrotu z zagranicy naszych specjalistów – lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych oraz zwiększyć nabór na studia medyczne – podkreślał dr Marek Kos.