"Bezpieczna droga do szkoły" zawitała do SP 3

Aktualności
Czcionka

Jak co roku stowarzyszenie "Rozwój i Bezpieczeństwo" wraz z policjantami organizuje akcję "Bezpieczna droga do szkoły", ucząc dzieci jak powinny przechodzić przez przejścia dla pieszych. We środę zawitali do Szkoły Podstawowej nr 3. Nie zabrakło także policyjnej maskotki i odblaskowych gadżetów.

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" to już wrześniowa tradycja. Najmłodsi uczniowie poznają na niej - teoretycznie i praktycznie - jak poruszać się po przejściach dla pieszych. Tym razem odbyła się ona w Szkole Podstawowej nr 3.

- Bezpieczeństwo znajduje się w nazwie naszego stowarzyszenia. Dzieci natomiast to nasza przyszłość, dlatego też angażujemy się w ich edukację, która ma im pomóc w codziennym, bezpiecznym docieraniu do szkoły czy domu - powiedział Karol Rychlewski z RiB.

- Z tą akcją kojarzeni jesteśmy od lat, więc z radością prowadzimy ją nadal we współpracy z policją, szkołami i rodzicami - powiedział prezes stowarzyszenia Jarosław Czerw.

Nauka zasad bezpieczeństwa przychodziła dzieciom dużo łatwiej z maskotką kraśnickiej policji Inspektorem Kraśniczkiem. Członkowie RiB wręczyli też dzieciom odblaskowe gadżety, które podnoszą poziom bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Jak wyglądała akcja można zobaczyć na naszych zdjęciach.

 

Zasady bezpieczeństwa dzieci na drodze:

- przez jezdnię przechodź w miejscach do tego wyznaczonych np. pasami lub sygnalizacją świetlną;

- jeśli nie ma sygnalizacji świetlnej ustaw się przy krawędzi chodnika, zobacz czy nie nadjeżdża samochód z lewej strony jezdni, następnie z prawej strony i jeszcze raz upewnij się czy z lewej strony jezdni nie nadjeżdża samochód. Kiedy jesteś pewny że nie możesz przejść przez jezdnię;

- nigdy nie należy przebiegać przez jezdnię;

- nie przechodź przez jezdnię w miejscach niedozwolonych;

- nie wychodź na jezdnię zza samochodu;

- należy nosić elementy odblaskowe widoczne dla nadjeżdżających kierowców, np. na plecakach.