"MeloMeni" w artystycznej odsłonie 3-Majowego święta

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nie rozczarował się ten, kto przyszedł do Centrum Kultury i Promocji w 3-majowy wieczór. Lubelski sekstet "Melomeni" w ramach artystycznej części obchodów 3 Majowego święta zaprezentował patriotyczne pieśni w formie, w jakiej rzadko można je usłyszeć w naszym mieście.

Ale najpierw o Święcie Narodowym mówili samorządowcy.

- Jesteśmy narodem mądrym, dumnym, kreatywnym. I konstytucja 3 Maja świadczy o tym, że Polska ma swoje należne miejsce w Europie. Polska uczestnicy w historii Europy tysiąc lat i będzie uczestniczyć nadal. Życzmy sobie, żeby ta Polska trwałą w naszych sercach i trwała w sercu Europy - mówił Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski.

W innym tonie o Polsce i Europie mówił starosta Andrzej Rolla.

- Dziś Europa upada. Dziś Europa płonie. Dziś naszym zadaniem jest pokazać Europie jak ma wyglądać przyszłość, dokąd ma zmierzać. A jest ku temu najlepszy czas. W maju odbędą się wybory do Europarlamentu. Wybierzcie tych, którzy stoją na straży wiary katolickiej, wybierzcie tych, którzy stoją w obronie rodziny. Strzeżcie się tęczowych, czerwonych, zielonych liberalnych. Wybierzcie patriotów - nawoływał starosta.

- Konstytucja 3 Maja, tak jak każda konstytucja, powinna być dla nas wzorem, drogowskazem. Oczywiście powinniśmy jej przestrzegać. Natomiast powinna być dla nas swojego rodzaju przestrogą, że najlepszy akt prawny, najlepiej zapisane normy nic nie pomogą, jeżeli podziały w społeczeństwie będą zbyt duże - mówił gospodarz imprezy burmistrz Wojciech Wilk, który złożył też wszystkim życzenia z okazji majowego święta.

A potem już można było wysłuchać, krótkiego koncertu kraśnickiego chóru "Kombatant", który nie mógł wystąpić przed południem na rynku z powodu niesprzyjającej aury oraz sekstetu męskiego "MeloMeni", który tworzą lubelsko-kraśniccy artyści: Marek Chruścicki –tenor, Robert Nykiel –bas, Tomasz Pirog –tenor, Ivan Shpynda -baryton, Artur Sugier –baryton i Krzysztof Wiśliński –tenor. Gościnnie akompaniował im Jacek Sribniak  w koncercie "Pieśni wolności".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z części artystycznej 3-Majowych obchodów.