Krzysztof Ignaczak w roli pomocnika Świętego Mikołaja w kraśnickiej SOS Wiosce Dziecięcej

Aktualności
Czcionka

Święty Mikołaj zawitał dzisiaj pewnie do wielu domów przynosząc dzieciom sporo prezentów. Ten który odwiedził kraśnicką SOS Wioskę Dziecięcą miał tym razem szczególnego pomocnika. Był nim Krzysztof Ignaczak, były siatkarz, reprezentant Polski, mistrz świata i zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, a obecnie prezes rzeszowskiego klubu.

Wizyta pana Krzysztofa w Kraśniku oczywiście nie była przypadkowa. Po pierwsze część dochodów z biletów sprzedanych na FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Polsce, przekazana została na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Kraśniccy wioskowicze mieli zresztą okazję kibicować rzeszowskiemu zespołowi podczas turnieju. Po drugie siatkarze PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii postanowili wesprzeć Świętego Mikołaja w przygotowaniu podarunków dla podopiecznych Wioski.

 

 

- Mam nadzieję, że te prezenty dzieciakom bardzo się spodobają. Sam podglądałem co tam jest i wierzę, że pojawi się uśmiech na twarzach mieszkańców Wioski – powiedział Krzysztof Ignaczak, który przywiózł dzisiaj do Kraśnika podarunki.

Pan Krzysztof się nie pomylił. Radości przy rozpakowywaniu prezentów było bardzo dużo. Co ważne dzieci odwdzięczyły się Świętemu Mikołajowi i jego pomocnikowi wierszykami.

 

 

Nie była to pierwsza wizyta "Igły" w Kraśniku i tutejszej SOS Wiosce Dziecięcej. Był tu już 3 lata temu jako ambasador Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Wtedy nie tylko spotkał się z dziećmi, ale także przeprowadził dla nich siatkarski trening.

- To bardzo ważne, że tacy ludzie jak pan Krzysztof, że gwiazdy włączają się do pomocy potrzebującym dzieciom. Święta to nie jest łatwy okres dla osieroconych, dla pozostawionych dzieci. To jest czas kiedy one szczególnie potrzebują rodzinnego ciepła i miłości, których wcześniej nie dostawały. My robimy wszystko aby właśnie ciepło, miłość, ale także także prezenty, tu u nas otrzymały. A dzięki temu, że są ludzie dobrej woli, którzy nam pomagają, możemy takie święta dzieciom organizować – podkreśla Dariusz Krysiak, dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.