Honorowi Dawcy Krwi mieli swoje święto

Aktualności
Czcionka

23 listopada 2018 r. Odział Rejonowy PCK w Kraśniku zorganizował uroczyste spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego  Krzyża. Była to okazja do podziękowania krwiodawcom za ich dar jaki przekazują.

Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Dzień ten był okazją do podziękowania krwiodawcom za długoletnie bezinteresowne oddawanie krwi. Kilkadziesiąt osób otrzymało Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi w trzech stopniach (pełna lista poniżej).

Wręczyli je: członek Zarządu Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK Pan Jan Staroch, Prezes OR PCK w Kraśniku Dorota Rynkowska oraz Piotr Cękiel kierownik Oddziału Terenowego w Kraśniku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Cześć artystyczną przygotowały dzieci i młodzież (Kraśnicka Grupa SIM) ze Świetlicy Środowiskowej PCK „Okno na Świat” pod okiem kierownikświetlocy  Mirosławy Kasiak. Występ oczywiście dedykowany był Honorowym Dawcom Krwi.   

      

Podczas uroczystości przekazano także nagrodę (defibrylator szkoleniowy AED) dla Drużyny Pierwszej Pomocy z Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku za zwycięstwo w Etapie Rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Wręczono również dyplom i podziękowania dla Pani Jolanty Łapy z Zespołu Szkół nr 2 im Mikołaja Reja w Kraśniku za zajęcie II miejsca w Konkursie Młoda Krew Ratuje Życie, w kategorii za Najlepszą promocję honorowego krwiodawstwa.

Podczas święta wręczono również okolicznościowe medale z okazji 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK „Pokolenia w honorowym krwiodawstwie”. Medale otrzymali: Jan Pidek wieloletni Prezes OR PCK w Kraśniku, Paweł Siekaczyński – Prezes Klubu HDK przy FŁT w Kraśniku oraz Tomasz Wicik Prezes Klubu HDK im. dr. Juliana Winklera przy Oddziale Rejonowym PCK w Kraśniku.

Święto krwiodawców było także okazją do tego przekazać dwóm osobom trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych. Zakupiono je ze środków pozyskanych ze zbiórki  odzieży i innych tekstyliów, wrzucanych przez mieszkańców Kraśnika i powiatu kraśnickiego do pojemników oznaczonych logo PCK.

Poniżej lista odznaczonych krwiodawców.

Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca KrwiI stopnia (oddane powyżej 18 litrów krwi w przypadku mężczyzn i 15 w przypadku kobiet)

zostali wyróżnieni:

 1. Bielecki Zbigniew
 2. Cieślik Dariusz
 3. Czubiński Krzysztof
 4. Cyfra Paweł
 5. Dul Andrzej
 6. Gryta Wiktor
 7. Kiszka Leszek
 8. Kochańczyk Grzegorz
 9. Kołodziej Jarosław
 10. Kuźmicz Mariusz
 11. Martyniuk Krzysztof
 12. Mazurek Iwona
 13. Nowak Krzysztof
 14. Rybak Tomasz
 15. Surmacz Grzegorz
 16. Todys Marcin

 

Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca KrwiII stopnia (oddane powyżej 12 litrów krwi w przypadku mężczyzn i 10 w przypadku kobiet)

zostali wyróżnieni:

 1. Cieślik Dariusz
 2. Czubiński Krzysztof
 3. Dul Andrzej
 4. Gryta Wiktor
 5. Janik Dawid
 6. Jaskowski Paweł
 7. Kiszka Leszek
 8. Koślak Paweł
 9. Mazurkiewicz Patryk
 10. Motyl Rafał
 11. Nowak Krzysztof
 12. Orzeł Wiktor
 13. Piątek Roman
 14. Sołtys Marcin
 15. Todys Marcin

 

Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca KrwiIII stopnia (oddane powyżej 6  litrów krwi w przypadku mężczyzn i 5 w przypadku kobiet)

 

zostali wyróżnieni:

 1. Cichoń Karol
 2. Czubiński Krzysztof
 3. Dul Andrzej
 4. Gawin Paulina
 5. Godzwoń Krzysztof
 6. Gryta Wiktor
 7. Jargieła Patryk
 8. Jarzynka Katarzyna
 9. Kędra Marcin
 10. Kiszka Leszek
 11. Knap Małgorzata
 12. Kołtyś Halina
 13. Kołtyś Dawid
 14. Koślak Paweł
 15. Kozik Daniel
 16. Motyl Rafał
 17. Nowak Krzysztof
 18. Piątek Roman
 19. Pielaszkiewicz Jakub
 20. Przywara Krzysztof
 21. Ressel Rafał
 22. Sajdak Mariusz
 23. Sekutowski Stanisław
 24. Sołtys Marcin
 25. Todys Marcin
 26. Wójtowicz Marzanna