Jarosław Stawiarski będzie Marszałkiem Województwa Lubelskiego

Aktualności
Czcionka

Był wymieniany jako jeden z kandydatów do fotela Marszałka Województwa Lubelskiego, ale ostatnio częściej w tym kontekście mówiło się o innych kandydaturach. Między innymi o Krzysztofie Michałkiewiczu i Arturze Soboniu. Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zdecydował jednak, że to kraśniczanin Jarosław Stawiarski ma stanąć na czele samorządu województwa.

Dzisiaj (15 listopada) odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, którego zadaniem było zatwierdzenie kandydatów tej partii na marszałków województw w tych samorządach, w których PiS ma samodzielną większość. Tak jest w 6 województwach, między innymi u nas na Lubelszczyźnie.

Wspomniany Komitet Polityczny jako kandydata na Marszałka Województwa wskazał parlamentarzystę z Kraśnika, wiceministra sportu i turystyki, Jarosława Stawiarskiego.


Zobacz też:
PiS przejmuje rządy w Sejmiku Województwa Lubelskiego. 4 radnych z Powiatu Kraśnickiego


Oprócz kraśniczanina do Zarządu Województwa mają wejść Dariusz Stefaniuk i Zbigniew Wojciechowski jako wicemarszałkowie oraz Bogna Bender-Motyka i Zdzisław Szwed jako członkowie zarządu. Na przewodniczącego Sejmiku wskazany został z kolei radny wojewódzki Michał Mulawa, były rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Kraśnik, obecnie pracujący w puławskich Azotach.

 

 

Pierwsze posiedzenie Sejmiku Województwa Lubelskiego nowej kadencji zwołane zostało na 21 listopada. To podczas niego wybierane będzie prezydium Sejmiku i Zarząd Województwa.