Spotkanie z posłem Liroyem-Marcem pretekstem do prezentacji kandydatów lokalnego komitetu wyborczego

Aktualności
Czcionka

Poseł Piotr Liroy-Marzec odwiedził wczoraj Kraśnik. Podczas spotkania mówił o swojej pracy w Parlamencie, starcie w wyborach samorządowych i co nieco o swojej pracy artystycznej. Jego przyjazd okazał się jednak także pretekstem żeby przyciągnąć kraśniczan na prezentację kandydatów na burmistrza i radnych Rady Miasta Kraśnik z listy Komitetu Wyborczego „Razem dla Kraśnika”. Wabik na wyborców okazał się jednak mało skuteczny, bo na sali zebrało się jedynie około 30 osób.

Piotr Liroy-Marzec znany jest przede wszystkim jako muzyk, raper. Od 3 lat jest jednak także posłem. Do Sejmu wszedł z list Kukiz 15, ale obecnie jest posłem niezależnym. Teraz chce zaangażować się przede wszystkim w pracę na rzecz mieszkańców miasta z którego się wywodzi, czyli Kielc, i w zbliżających się wyborach będzie kandydował na prezydenta tego miasta.

 

 

- W całym kraju staramy się zburzyć ten skamieniały mur, który jest w wielu miastach, gdzie tak naprawdę przez wiele lat rządzi głównie duopol PO – PiS. Obywatele w swoich regionach raczej rzadko mają dostęp do tego, aby decydować o prawach miejskich. Startuję na urząd Prezydenta Miasta Kielce. Decyzja została podjęta, ponieważ nie mogę patrzeć po raz kolejny jak Kielce są niszczone. Obecny prezydent urzęduje już czwartą kadencję, stara się o piąta z poparciem PiS. To jest śmieszne, ponieważ PiS głośno krzyczy o dwukadencyjności – mówił w Kraśniku poseł Liroy-Marzec. - Dużo nas jest w całym kraju. Skupiamy wokół siebie ludzi ze wszystkich regionów kraju, ludzi którzy chcą sobie pomagać, bezpartyjnych i takich jakich chciałbym widzieć w urzędach. Wspieramy ludzi którzy mogą zmienić ten obraz, który obserwujemy od wielu lat, czyli urzędy które są do nas wrogo nastawione, instytucje którym jesteśmy potrzebni tylko podczas wyborów. Walczymy o to, żeby przychodzić do urzędów w których są nasi sąsiedzi, którzy mają empatię i nie zaczynają z nami rozmowy, że ma pan tutaj albo pani trudną sytuację, będą kary – przekonywał świętokrzyski parlamentarzysta.

Paweł Liroy-Marzec przybliżył też swoją działalność w Sejmie RP. Dużo mówił o walce o dostęp do terapii medyczną marihuaną dla osób chorych, zmianach w przepisach dotyczących ruchu drogowego, a wśród nich między innymi zniesieniu obowiązku posiadania przy sobie dokumentów potwierdzających prawo do prowadzenia pojazdów. Jeżeli chodzi o działalność artystyczną, kielczanin zapowiedział premierę swojej nowej płyty, która na rynku ma ukazać się za miesiąc.
Jak wspomnieliśmy na wstępie, przyjazd gościa z Kielc był pretekstem do prezentacji kandydatów komitety wyborczego Razem dla Kraśnika. Kandydatem na burmistrza miasta z jego ramienia jest Andrzej Krasowski. To przedsiębiorca, który w Kraśniku prowadził kiedyś restaurację, firmę produkującą wyroby wędliniarskie, teraz świadczy usługi transportowe.

 

 

- Był jeden burmistrz, który był wiele lat, zostawił nam zalew, mamy dobra pamiątkę. Ale mamy drugiego burmistrza, który był 8 lat i nam nic nie zostawił. Pieniądze które w budżecie były rozpływają się co roku. Ja jako prywatny przedsiębiorca zwróciłem na pewne rzeczy uwagę. Pewne rzeczy zaczęły mnie strasznie denerwować - mówił podczas spotkania Andrzej Krasowski. - Nie potrafię mówić pięknie i obiecać każdemu, że dam ci wszystko, nieba ci uchylę. Nauczyłem się tego na sobie, sam sparzyłem się wiele razy - jeśli inwestujesz, inwestuj rozsądnie, odpowiadaj za to co robisz. Jeśli mi uwierzycie postaram się spełnić wasze oczekiwania i po 5 latach to miasto będzie wyglądało zupełnie inaczej – przekonywał kandydat na burmistrza Kraśnika.

Przedstawieni zostali też kandydaci na radnych KWW Razem dla Kraśnika: Wiesław Marzec (przedsiębiorca, były wicestarosta kraśnicki, wcześniej działacz Samoobrony, później PiS), Ryszard Różycki (były prezes MKP, były dyrektor CKiP), Przemysław Nizioł (przedsiębiorca prowadzący zakład przemysłu drzewnego), Łukasz Gawlin (pracownik PW Nabor) oraz Marcin Król.