Kraśnicki ośrodek egzaminowania kierowców będzie przy Galerii Londyn

Aktualności
Czcionka

Kilka tygodni temu poinformowaliśmy, że Sejmik Województwa Lubelskiego poparł propozycję, by w Kraśniku powstał Oddział Terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. WORD zawarł właśnie umowę z właścicielem terenu, na którym mają być plac manewrowy i biura ośrodka.

Sejmik uchwałę o utworzeniu ośrodka terenowego lubelskiego WORD-u podjął jeszcze 18 czerwca. By pomysł ten można było zacząć wdrażać w życie, uchwała musiała jeszcze zostać opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego i uprawomocnić się. Dopiero teraz na początku sierpnia mogła więc zostać podpisana umowa z właścicielem placu, na którym ośrodek ma funkcjonować. Stało się to w miniony poniedziałek 6 sierpnia. Chodzi o teren należący do Galerii Handlowej Londyn przy ul. Urzędowskiej, której właścicielami są Magdalena Czelej i Dariusz Czelej. Umowa dzierżawy podpisana jest na 12 lat, czyli do 2030 roku.

- Chodzi o teren za galerią, na którym obecnie znajduje się m.in. stacja autogazu. Umowa jest sporządzona w ten sposób, że wynajmujący nie tylko przygotuje plac pod potrzeby ośrodka, ogrodzi go i oświetli, ale także postawi budynek administracyjny o powierzchni ok 120 m kw. pod nasze potrzeby. Wytyczne, jak on ma wyglądać, już przekazaliśmy państwu Czelejom. Budynek ma być usytuowany od strony ul. Urzędowskiej, a plac manewrowy o powierzchni ponad 2000 m kw. będzie zlokalizowany za nim. Mają tam się też znaleźć garaże – wyjaśnia Krzysztof Babisz, dyrektor lubelskiego WORD.

Umowa podpisana jest na 12 lat, czyli do 2030 roku.

- Rozważanych było kilka lokalizacji, między innymi przy szkołach ZDZ, ale ta jest najkorzystniejsza. W dzielnicy fabrycznej jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkie obowiązkowe zadania egzaminacyjne. W starej części miasta takich możliwości nie ma – dodaje dyrektor lubelskiego WORD


Zobacz też:

Sejmik dał zielone światło. Niedługo egzaminy na prawo jazdy w Kraśniku!!!
Egzaminy na prawo jazdy w Kraśniku? Jest na to spora szansa
Punkt Paszportowy w Kraśniku strzałem w dziesiątkę. Blisko 2600 wniosków paszportowych przez rok


Wydawać by się mogło, że konieczność budowy od podstaw budynku administracyjnego może oznaczać opóźnienie oddania do użytku ośrodka w stosunku do pierwotnych planów, czyli końca tego lub początku przyszłego roku. Zgodnie z podpisaną umową obiekty mają być jednak gotowe jeszcze w tym roku. Jeśli będzie to budynek stawiany z gotowych elementów, to terminy są jak najbardziej realne.

- Zakładamy, że z godnie z umową do 31 grudnia będzie nam przekazany plac łącznie z budynkiem i niezbędną infrastrukturą. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjać oraz wszystkie procedury związane z budową przebiegną sprawnie, to może stać się to nawet wcześniej. Pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Kraśniku jeszcze w grudniu tego roku są więc możliwe – zapowiada dyrektor Babisz.

Przypomnijmy, że z pomysłem utworzenia w Kraśniku ośrodka egzaminacyjnego dla kierowców wyszedł na początku tego roku poseł Wojciech Wilk. Kraśnicki parlamentarzysta we wniosku skierowanym do Marszałka Województwa przekonywał, że byłoby to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, przyszłych kierowców.

- Jeszcze raz dziękuję panu marszałkowi i radnym, że przychylili się do mojej propozycji. Specjalne podziękowania należą się dyrektorowi Krzysztofowi Babiszowi, bo bez jego zaangażowania z pewnością projekt ten nie miałby szans powodzenia. Trzymam kciuki za sprawną realizację prac budowlanych i czekam na pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Kraśniku po 30 latach przerwy – mówi Wojciech Wilk.