Robotyczne półkolonie ze Spice Gears rozpoczęte

Aktualności
Czcionka

Drużyny które biorą udział w robotycznych zawodach First Robotics Competition nie tylko zajmują się budową robotów i rywalizacją w turniejach, ale niezwykle ważnym elementem ich działalności jest dzielenie się swoją wiedzą, tworzenie nowych drużyn i propagowanie robotyki wśród dzieci i młodzieży. Jednym z najnowszych pomysłów w tym względzie kraśnickiej drużyny Team 5883 Spice Gears są robotyczne półkolonie.

Takie wakacyjne zajęcia właśnie dzisiaj (3 sierpnia) wystartowały w kraśnickim Zespole Szkół nr 3. Prowadzą je mentorzy i członkowie drużyny Spice Gears oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionej z nimi amerykańskiej drużyny – Team 2220 Blue Twilight.

- Takie przedsięwzięcia są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, nasi amerykańscy przyjaciele prowadzą je już od wielu lat, dlatego postanowiliśmy skorzystać z ich doświadczeń. To jest dobry początek do tego, żeby zainteresować dzieciaki budowaniem robotów i tworzeniem drużyn - podkreśla Dariusz Głuchowski, mentor Spice Gears.

 

 

Uczestnicy półkolonii podzieleni są na dwie kategorie wiekowe. Młodsze dzieci pracują na bazie klocków lego i z nich budują roboty, a starsze, wykorzystując specjalnie przygotowane zestawy części, tworzą tzw. „line followery”, czyli roboty, które jeżdżą po linii.

- Uczestnicy półkolonii mają okazję pracować pod okiem wicemistrzów świata, z mentorami, którzy byli na wielu zawodach robotycznych na świecie. Ważne jest to, że nie tylko uczą się jak budować roboty, ale także pracy w zespole, jak współpracować z rówieśnikami – zwraca uwagę starosta Andrzej Maj.

 

 

Zainteresowanie robotycznymi, wakacyjnymi zajęciami było bardzo duże. Pula dostępnych miejsc wyczerpała się w ciągu 2 dni od ogłoszenia naboru. Dlatego przedstawiciele Spice Gears zapowiadają, że podobne przedsięwzięcia będą powtarzać. Możliwe, że już we wrześniu wystartują z takimi weekendowymi zajęciami.


Zobacz też:
Spice Gears w Chinach dotarli do półfinału turnieju CRC
Spice Gears nie zwalniają tempa. W Szanghaju też wygrali
Ryszard Kuśmierczyk: Nie możemy konkurować na zasadzie taniej siły roboczej, a wiedzą i umiejętnościami
Nasza młodzież wicemistrzami olimpijskimi w First Global Challenge


Zdjęcia z pierwszego dnia zajęć możecie zobaczyć tutaj.