Będzie internetowa rejestracja do lekarza i odbiór wyników badań. Kraśnicki szpital wdraża e-usługi

Aktualności
Czcionka

Teraz by zapisać na wizytę w którejś poradni lub na badanie w kraśnickim Szpitalu Powiatowym trzeba przyjść i zrobić to osobiście lub telefonicznie. By odebrać wynik badań w grę wchodzi już tylko wizyta w szpitalu. Za kilka miesięcy zarówno rejestrację, jak i odbiór wyników będzie można zrobić przez internet. Kraśnicki SP SOZ pozyskał na ten cel unijną dotację.

- Żyjemy w czasach e-usług, dlatego chcemy  informatyzować nasz szpital. Oprócz rzeczy których nie będzie widać, czyli infrastruktury, będą też udogodnienia dla pacjentów – zapowiada starosta kraśnicki Andrzej Maj.

Umowę dotyczącą unijnego dofinansowania w wysokości 3,6 mln zł na to zadanie w asyście starosty Maja podpisali dzisiaj w Kraśniku dyrektor szpitala dr Marek Kos i dyrektor Marcin Czyżak z lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. W ramach tego przedsięwzięcia wymienionych ma być prawie 120 komputerów wykorzystywanych do pracy szpitala, 50 drukarek, zakupione nowe oprogramowanie. Usprawni to pracę wewnątrz szpitala. Pacjenci odczują ten projekt przede wszystkim dzięki wdrożeniu e-usług.

- Obecnie pacjenci do poradni zapisują się osobiście, tak robi większość, lub poprzez telefon. Dzięki realizacji tego projektu do poradni czy na jakieś badanie specjalistyczne będzie można zarejestrować się przez internet. Tą drogą będzie mógł odbywać się też odbiór wyników badań laboratoryjnych, rentgenowskich, tomografii komputerowej czy z pracowni endoskopowej. Oznacza to większa wygodę i oszczędność czasu pacjentów – wyjaśnia dr Marek Kos.

E-usługi w kraśnickim szpitalu w pełni funkcjonować mają w połowie przyszłego roku.