Rodzinna niedziela w Dzierzkowicach. Atrakcje dla dzieci oraz Bicykliada. Foto

Aktualności
Czcionka

Ci, którzy w minioną niedzielę (3 czerwca) wybrali się do Dzierzkowic z pewnością nie są zawiedzeni. Czekały tam na nich trwające jednocześnie dwie imprezy – festyn z okazji Dnia Dziecka z występami artystycznymi, animacjami i innymi atrakcjami dla najmłodszych oraz kolejna edycja Bicykliady, czyli rowerowego pikniku z trzema trasami: MEGA, FUN i FAMILY do wyboru.

O wszystkie atrakcje dla dzieci zadbał samorząd Dzierzkowic wraz ze Stowarzyszeniem Wokół Dzierzkowic. Na plenerowej scenie zaprezentowali się młodzi artyści z lokalnego Gminnego Ośrodka Kultury. Do aktywnej zabawy zachęcali animatorzy z kraśnickiego Centrum Wolontariatu oraz strażacy, którzy przygotowali m.in. tor przeszkód. Były też dmuchane zamki, kulkowy kemping, popcorn, wata cukrowa, oraz kiełbaski.

 

 

Nieco bardziej aktywnie niedzielne popołudnie spędzili uczestnicy Bicykliady. Kolejną edycję tego rajdu rowerowego tradycyjnie zorganizowali: Fundacja Baran Cycling oraz Gmina Dzierzkowice i Powiat Kraśnicki.

W tym roku do wyboru były trzy trasy: Mega – 48 km, Fun – 35 km oraz Family – 11 km. Każdy chętny cyklista mógł zatem wybrać trasę odpowiednio do swoich możliwości. Najwięcej, bo 83 uczestników wyruszył w trasę Family, a w sumie na wszystkie trasy w tym roku wyjechało ponad 170 uczestników. W roku poprzednim było to 140 osób co oznacza, że Bicykliada z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

 

 

Rowerowym przejazdom podobnie, tak jak w latach poprzednich, towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego bezpieczeństwa, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku.

 

Nasze zdjęcia z niedzielnych imprez w Dzierzkowicach możecie zobaczyć  tutaj.