Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński przyjedzie do Kraśnika

Aktualności
Czcionka

Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości po kwietniowej konwencji programowej swojej partii ruszyli w Polskę. W ramach akcji „Polska jest jedna” do Kraśnika przyjedzie w tym tygodniu Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę, 13 maja, na godzinę 11:00 w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji.

Po ostatniej, kwietniowej wizycie marszałka Kuchcińskiego na Lubelszczyźnie, w niedalekim Janowie Lubelskim, rozpętała się duża burza medialna. Polityk PiS mówiąc podczas janowskiego spotkania o odbudowie Polski wyraził się bowiem następująco: „My odbudowujemy dom, Polskę, w którym mieszka 38 milionów ludzi. A więc nie możemy odgrzybić, odszczurzyć, zastosować środków chemicznych, żeby raz-dwa wyremontować, tylko musimy jeszcze dbać o zdrowie obywateli, więc trudno to się robi.

Marszałek tłumaczył się później, że jego słowa zostały źle zrozumiane.

Szanowni Państwo, posłużyłem się przenośnią, która nie miała na celu nikogo obrazić. Rozmowa o przyszłości i reformowaniu Polski jest często bardzo długa i wielowątkowa - tak też było na spotkaniu w Janowie Lubelskim. Ubolewam, jeżeli ktoś nietrafnie zinterpretował moje słowa” - napisał na twitterze marszałek Marek Kuchciński.

 

 

foto na górze tekstu  za https://www.facebook.com/KuchcinskiMarek/