Był po służbie, ale zauważył i zatrzymał pijanego kierowcę

Aktualności
Czcionka

Na co dzień jest policjantem wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku i pełni służbę w patrolu prewencyjnym. Mimo że w chwili zdarzenia miał wolne, widząc łamanie przepisów zareagował jak na policjanta przystało. Zatrzymał nietrzeźwego kierowce i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Policjant z kraśnickiej komendy, będący poza służbą, w Zakrzówku zauważył samochód osobowy. Sposób jazdy vw polo wzbudził podejrzenie, że kierujący nim może być nietrzeźwy.

- Aby uniemożliwić mu dalszą, niebezpieczną jazdę policjant zajechał mu drogę swoim samochodem. Następnie podbiegł do auta, zabrał kluczyki ze stacyjki i nie pozwolił kierującemu opuścić pojazdu – informuje asp.sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Na miejsce po powiadomieniu dyżurnego kraśnickiej policji skierowany został patrol.

- Wynik badania potwierdził podejrzenia policjanta. 39-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dalsza kontrola wykazała ponadto, że nietrzeźwy kierował samochodem bez wymaganych uprawnień – dodaje Janusz Majewski.

Policjanci ukarali zatrzymanego mężczyznę mandatem w wysokości 500 zł za kierowanie samochodem bez uprawnień. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.