Strażacy z kraśnickiej Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej sprzątali las przy dzielnicy fabrycznej miasta

Aktualności
Czcionka

Już kilka razy pokazali, że oprócz szkolenia się i udziału w akcjach, podczas których ratują ludzi i ich dobytek, nie zapominają także o środowisku naturalnym. W piątek 13 kwietnia strażacy z MOSP Kraśnik zorganizowali kolejną akcję sprzątania lasu w dzielnicy fabrycznej naszego miasta.

W sprzątaniu lasu udział wzięło kilkunastu strażaków z Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku. Akcja została zorganizowana w porozumieniu z Nadleśnictwem Kraśnik oraz przy wsparciu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, która użyczyła quada do transportu śmierci z odległych miejsc w lesie.

Ochotnicy sprzątnęli jeden z najbardziej zaśmieconych terenów leśnych w naszej okolicy, a mianowicie odcinek od ulicy Urzędowskiej do obiektów MOSiR.

- Ilość zebranych śmieci po raz kolejny jest bardzo duża, ale można powiedzieć, że w tym roku było ich mniej niż w latach ubiegłych. Ta informacja może cieszyć, ale uważamy, że powinno być jeszcze lepiej – przekonuje Łukasz Gałkowski, naczelnik Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku.

 

 

MOSP Kraśnik zapowiada, że to nie ostatnia tego typu akcja w naszym mieście.

- Kolejna zaplanowana jest na miesiąc maj. Do drugiej akcji chcemy zaprosić uczniów szkół, aby przedstawić im problem zaśmiecania, który jest bardzo poważny dla naszego środowiska. Wraz z Nadleśnictwem Kraśnik przewidzieliśmy piknik, podczas którego zbierzemy śmieci, zajmiemy się edukacją ekologiczną, a na koniec zjemy pyszną kiełbaskę z ogniska – zapowiada Gałkowski.