Dzierzkowice. Będą aktywizować seniorów

Aktualności
Czcionka

Różnego rodzaju spotkania integracyjne, warsztaty, szkolenia i wyjazdy, a także dość szeroki wachlarz różnorakiego sprzętu, w tym np. komputery, czy gry, z których będą mogli korzystać uczestnicy – o środki unijne na realizację takiego właśnie projektu skierowanego do seniorów zabiega samorząd Dzierzkowic.

Seniorzy z Dzierzkowic w ostatnim czasie mocno się zaktywizowali. Niespełna dwa lata temu powstał tu Klub Seniora, który chętnie inicjuje i włącza się w różnego typu lokalne inicjatywy i gminne przedsięwzięcia.

- Z myślą o naszych seniorach złożyliśmy wniosek, którego finansowa wartość to kwota bliska 500 tys. zł - informuje Marcin Gąsiorowski, wójt Gminy Dzierzkowice - Jego głównym celem będzie aktywizacja grupy seniorów. Nie odnosi się to tylko do seniorów zrzeszonych w naszym Klubie Seniora. Jeśli uda się nam pozyskać fundusze, będą z nich mogły skorzystać również inne osoby – uzupełnia wójt M. Gąsiorowski.

Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony i uzyska dofinansowanie, to dzięki temu seniorzy z terenu gminy Dzierzkowice bezpłatnie będą mogli uczestniczyć w szeregu warsztatów i szkoleń.

- We wniosku zapisaliśmy chociażby zakup kilku zestawów komputerowych, tak by seniorzy mogli uczestniczyć w zajęciach komputerowych, choćby z zakresu przyswojenia sobie zasad komunikowania się przez portale społecznościowe – podkreśla wójt Gąsiorowski.

Ponadto zaplanowano mnóstwo spotkań, w tym również wyjazdów integracyjno-kulturalnych, typu wycieczka do teatru, kina, czy na basen.

W przypadku pozyskania funduszy, wkład finansowy gminy w ten projekt wynosiłby zaledwie 15 %. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w tym zakresie to sierpień 2018 rok. red