Troje tancerzy z Kraśnika w show TVN-u "Mam talent"

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Szlak, i to w pięknym stylu, przetarł im 4 lata temu ich instruktor Paweł "Pitzo" Mazur. Kraśnicki tancerz, muzyk i choreograf w duecie z Karolem "Polskym" Polakiem zajęli wtedy 2. miejsce w "Mam Talent". Teraz w show telewizji TVN będzie można zobaczyć jego wychowanków, a wśród nich troje tancerzy z naszego miasta. O uznanie jurorów, a później może także widzów w odcinkach na żywo, powalczą wraz z piątką koleżanek i kolegów jako NBDS Team. Zobaczyć będzie ich można już w najbliższą sobotę w piątym, castingowym odcinku programu, który wyemitowany zostanie już w najbliższą sobotę (1 października).

- Po naszym starcie w programie w 2012 roku szkoła którą prowadzimy od 2010 roku w Lublinie - New Boogie Down School - zyskała sporo rozgłosu i uznanie. Pojawiło się też oczywiście więcej chętnych, by u nas się uczyć. Po pewny czasie z wyróżniających się tancerzy postanowiliśmy stworzyć zespół, który byłby naszą wizytówką, promował szkołę. Tak powstał NBDS Team - mówi Paweł Mazur.

Z racji tego, że Paweł Mazur swoje zawodowe życie prowadzi zarówno w Kraśniku jak i w Lublinie, to w ślad za nim do stolicy województwa poszła też część jego podopiecznych. W ten sposób w NBDS Team znalazły się osoby wywodzące się zespołów InFlow i MASAHUKU, które funkcjonowały przy kraśnickim Centrum Kultury i Promocji. To Marcin Machaj, Paula Drabent i Wioletta Wójtowicz. Zresztą wielu tancerzy po skończeniu szkół średnich chcąc kontynuować swoją taneczną przygodę pod skrzydłami "Pitza" na studia wybrało się właśnie do Lublina.

 

 

Pierwszy poważniejszy sukces NBDS Team odniósł już dwa lata temu na imprezie Spal Trampy w Gliwicach, gdzie zajął 1. miejsce. Regularnie występuje także w finałach Rytmu Ulicy w Pile.

- Minęły 4 lata od występów moich i Karola w "Mam Talent" i pomyśleliśmy, że warto, by tancerze z Lubelszczyzny się w nim przypomnieli. Stąd zgłoszenie NBDS Team. Takie programy to po pierwsze przygoda dla tancerzy, a po drugie świetna promocja dla nas jako szkoły tańca - wyjaśnia "Pitzo".

Skład NBDS Team jest nieco większy, ale na potrzeby występu w "Mam talent" wybranych zostało 8 osób. Oprócz wspomnianych już kraśniczan - Marcina, Pauli i Wioletty, są to Magda Lewkowicz, Paweł Odzioba, Czarek Opaliński, Milena Tes i Olaf Siestrzykowski.

- Na razie zbyt wiele zdradzać nie możemy, ale po występie naszych tancerzy jurorzy podkreślali ich profesjonalizm i oryginalność. Bardzo ciepło przyjęła ich także publiczność. Zachęcam do oglądania. Zapewniam, będzie ciekawie - zapowiada instruktor i menadżer ekipy Paweł Mazur.

A jak poinformowaliśmy już na wstępie, NBDS Team z kraśniczanami w składzie na szklanym ekranie będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę 1 października o godz. 20:00 w 5. odcinku programu "Mam Talent".

 

NBDS Team w akcji można było już zobaczyć także w Kraśniku. Zaprezentowali się między innymi na Young Fest nad Zalewem Kraśnickim. Fragmenty ich występu możecie obejrzeć poniżej.