Gościeradów: Twój świat, twój dom, twoje Serce

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To hasło tegorocznego Światowego Dnia Serca, które po raz ósmy organizowane były w Polsce i w naszej szkole - Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie. WHF przekonuje, że gospodarstwo domowe jest najodpowiedniejszym miejscem do rozpoczęcia działań w celu poprawy zdrowia serca.

Warto zatroszczyć się, aby nasze domy stały się miejscem, gdzie szczególną wagę przykłada się do zdrowego trybu życia. Aby to zrobić należy ograniczyć palenie tytoniu w warunkach domowych, zadbać o zdrową dietę oraz wysoką jakość spożywanych pokarmów, uprawiać sport oraz regularnie wykonywać badania kontrolne.

Głównym celem naszych obchodów było propagowanie idei zdrowego trybu życia jako skutecznego sposobu zapobiegania chorobom serca.  Uczestnicząc w grach i zabawach organizowanych przez nauczycieli, dzieci z klas zerowych  sprawdziły swoją wiedzę o sercu i zdrowym stylu życia. Każdy z nas może, poprzez edukację na temat czynników ryzyka, codzienną aktywność fizyczną oraz właściwą dietę redukować obciążenia wywołane chorobami sercowo-naczyniowymi.

28 września 2011 roku odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ?Twój świat, twój dom, twoje Serce? . Uczniowie wykonali pracę plastyczną(serce), zgodną z prawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz z pojęciem ruch to zdrowie. Sponsorem konkursu była Halina Kowal radna z Salomina.

W tym też dniu uczniowie maszerowali z balonikami w kształcie serca przez wieś Salomin.

29 września 2011 roku uczniowie wysłuchali pogadanki pielęgniarki szkolnej Małgorzaty Źysko na temat ?Nasze zdrowie w naszych rękach?. W tym dniu odbyły się również  zawody sportowe międzyklasowe, gdzie zwycięzcą byli wszyscy uczniowie.

30 września 2011 roku na zakończenie Dni Serca i z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka . Uczniowie zostali wdrożeni do aktywnego trybu życia.

Dni Serca w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie obchodzimy, jako coroczną imprezę. W ten sposób wdrażamy młodych ludzi do współodpowiedzialności za swoje zdrowie i jakość życia.

Podziękowania składamy dyrekcji szkoły - Annie Drwal i Beacie Sajeckiej, Halinie Kowal radnej z Salomina, Krzysztofowi Kawie dyrektorowi Solidarności w Kraśniku, Małgorzacie Źyśko pielęgniarce szkolnej za pomoc w realizacji projektu ?ZDROWE SERCE?.

Organizatorami obchodów ?Dni Serca? były Ewa Wołoszyn, Elżbieta Burda i Dorota Żyłka.