Tak jak zapowiadaliśmy dziś do Kraśnika przyjechał premier Mateusz Morawiecki. W ramach objazdu po Lubelszczyźnie wręczał samorządowcom symboliczne promesy w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych i zachęcał do oddania głosu w drugiej turze na Andrzeja Dudę. W Kraśniku na spotkanie z premierem przyszło kilkaset osób z całego powiatu. Towarzyszyła mu gorąca, wyborcza atmosfera.

We wtorek 23 czerwca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w historii licznik jednego z autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Kraśniku - Autosana H7.20.07.01 Solina City o numerze bocznym #107 - wyzerował się. To oznacza, że pokonał on milion kilometrów. Dodatkową okazję do świętowania miał jeden z jego kierowców, bo właśnie minęło 31 lat pracy „za kółkiem”.

Dziś w nocy Wojewoda Lubelski pogotowie przeciwpowodziowe m.in. dla naszego powiatu i leżącej w nim gminy Annopol. Stało się tak z powodu przekroczenia stanów ostrzegawczych na Wiśle.

Obecny okres sprawił, że różnego typu imprezy plenerowe nie mogą się odbyć. W tym czasie co roku powiat świętował tradycyjnie Maliniaki. Tym razem w intencji plantatorów i tegorocznych zbiorów odprawiona została msza św. w kościele św. Józefa. Była to też okazja do obchodów 61. rocznicy walki o Kościół w dz. fabrycznej.

Ponad 5 mln zł przekaże dla Powiatu Kraśnickiego w ramach tarczy antykryzysowej z Europejskiego Funduszu Społecznego Urząd Marszałkowski. We środę 24 czerwca w starostwie powiatowym podpisano w te sprawie umowę. Pod budynkiem stanął też marszałkowski "tarczobus". Dzięki temu pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy udzielali chętnym informacji na temat pomocy jaką można otrzymać w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Więcej artykułów…