Trudno uwierzyć, że po tylu latach zniechęcania Polaków do palenia, których symbolem stał się plakat „papierosy są do d…”, po papierosa wciąż sięga codziennie 8 milionów z nas. Na opary papierosowego dymu narażonych jest kolejnych 14 milionów biernych palaczy, w tym 3 miliony dzieci. Co piąty palacz w Polsce przyznaje się do palenia papierosów w obecności najmłodszych. W listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji prezentujemy 5 popularnych mitów, w które wierzą palacze.

Tak jak zapowiadaliśmy elementy wielkiej maszyny, która na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica ma wydrążyć tunel dziś po godzinie 22 przejechała przez Kraśnik i teren naszego powiatu.

To były wyjątkowe obchody Święta Niepodległości w Kraśniku. A to za sprawą otwarcia w tym dniu zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Kościuszki 26. Nie zabrakło oczywiście stałych punktów świętowania a więc uroczystości oficjalnych pod pomnikiem Marszałka czy Biegu Niepodległości. W kinie po południu można było obejrzeć film "Piłsudski".

Palacze, którzy jeszcze nie zdecydowali się na porzucenie nałogu, ale poszukują mniej szkodliwych dla zdrowia alternatyw dla tradycyjnych papierosów, mają do dyspozycji kilka alternatyw, które mogą być odpowiedzią na ich potrzeby.  Jedną z nich, relatywnie nową na naszym rynku, są saszetki z nikotyną.

Społeczność Zespołu Szkół nr 3 zaprasza wszystkich miłośników gier konsolowych do udziału w turnieju e-sportowym. Cel jest szczytny - to zbiórka funduszy na operację serca dla Aleksandra Polaka (www.siepomaga.pl/aleksander-polak). 

Więcej artykułów…