Miasto Kraśnik w miejsce Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów, które zgodnie z wdrażaną reformą edukacji w ciągu najbliższych lat ulegnie wygaszeniu, chce utworzyć liceum. Miałoby ono powstać w 2018 roku. By była to miejska placówka publiczna, potrzebna jest jednak zgoda powiatu. Podczas dzisiejszej (29.03) sesji Rady Powiatu Kraśnickiego propozycja taka zaopiniowana została jednak negatywnie.

Do tej pory o pogodzie pisaliśmy sporadycznie, przede wszystkim ostrzegaliśmy przed gwałtownymi jej zmianami, które mogły powodować różnego rodzaju zagrożenia. Teraz, wspólnie z portalem Lubelscy Fani Pogody, nieco częściej będziemy podrzucać garść pogodowych informacji. Te dotyczące środy (29.03), to między innymi możliwość wystąpienia nad Lubelszczyzną burz.

Tydzień temu informowaliśmy, że mimo początkowo niekorzystnych decyzji miasto Kraśnik ma szansę na dotację na realizację projektu dotyczącego instalacji solarnych i fotowoltaicznych na domach mieszkańców. Odwołanie złożone przez kraśnickich urzędników zostało pozytywnie rozpatrzone. Jak się okazuje cieszyć się mogą także mieszkańcy gminy Wilkołaz. Ich protest został potraktowany podobnie.

 Szczecyn, Salomin, Liśnik Duży, Mniszek i Gościeradów - w tych między innymi miejscowościach, zgodnie z wnioskami mieszkańców, pojawią się w tym roku kolejne lub wymienione zostaną stare lampy oświetlenia ulicznego. Największe prace w tym zakresie dotyczyć będą gościeradowskiego osiedla POM.

Jednym z tematów który od początku roku nieustannie przewija się w mediach są skutki wprowadzenia przepisów (projekt ustawy zgłosiła grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości) zezwalających na wycinkę, bez konieczności ubiegania się o zezwolenie, drzew bez względu na ich obwód. Z wielu miejsc w kraju docierają informacje o przypadkach nadużywania takiej możliwości, wycinane są nawet całe hektary lasów. W proteście przeciwko tym przepisom Platforma Obywatelska zorganizowała dzisiaj akcję sadzenia drzew.

Więcej artykułów…