• Żabka
  • Leasing team

„Precz z kaczorem dyktatorem”, „Andrzej, wetuj”, „Solidarność naszą bronią” - takie hasła skandowali wczoraj wieczorem (24.07) mieszkańcy, którzy zebrali się pod Sądem Rejonowym w Kraśniku. Protestowali przeciwko zmianom w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa, o ustroju sądów powszechnych oraz o Sądzie Najwyższym uchwalonych ostatnio przez Parlament głosami posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Jak przekonywali przemawiający, mimo że dwie z nich wczoraj Prezydent RP Andrzej Duda zawetował, to walka się nie zakończyła, bo zmiany dokonane w trzeciej – ustawie o ustroju sądów powszechnych, są równie groźne dla niezależności i niezawisłości sądów.

Do tej pory umówić się i spotkać z nim można było przede wszystkim w jednym ze jego biur stacjonarnych. To kraśnickie mieści się przy ul. Lubelskiej 58A. Teraz poseł Wojciech Wilk częściej z dyżurami poselskimi będzie ruszał w teren. Dzisiaj zainaugurował działalność mobilnego biura poselskiego. Pawilon w którym można było porozmawiać z kraśnickim parlamentarzystą rozstawiony był przy alei Niepodległości w dzielnicy fabrycznej Kraśnika.

Sprawa zwrotu subwencji oświatowej pojawiła się w 2012 roku, kiedy to Urząd Kontroli Skarbowej stwierdził, że w dwóch szkołach podstawowych w Kraśniku zawyżana była liczba uczniów z niepełnosprawnością, a co za tym idzie, otrzymywano wyższe subwencje. Kwota, którą trzeba było zwrócić, sięgała 7 mln 480 tys. zł.

Więcej artykułów…