Wraz z nowym rozkładem jazdy MPK, który wszedł w życie 1 marca, pojawiła się nowa linia autobusowa jadąca przez domki w dzielnicy fabrycznej i ulicę Graniczną, utworzone zostały nowe przystanki. Zagęszczono także kursy autobusów w ciągu dnia. Od tych zmian minęło prawie dwa miesiące, więc można już wyciągnąć pierwsze wnioski, czy nowe rozwiązania się sprawdziły.

Egzaminy gimnazjalne już za nimi, koniec roku szkolnego coraz bliżej, najwyższy więc czas, by decydować się gdzie kontynuować naukę. Dzisiaj, organizując dni otwarte, uczniów klas III gimnazjów kusiły kraśnickie szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat kraśnicki: Zespół Szkół nr 1, czyli „Liceum na Górce”, Zespół Szkół nr 2, czyli „Rej” i Zespół Szkół nr 3 oraz placówka niepubliczna - kraśnicka filia Szkół ZDZ. 

W pierwszym dniu warsztatów uczestniczyło prawie 30 osób. Kilka, ci którzy ze względu na prace lub inne obowiązki nie dotarli, dołączy jeszcze jutro. W niedzielę podczas koncertu finałowego do uczestników warsztatów dołączy jeszcze cała grupa Haeven Up, więc na scenie kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji zaprezentuje się około 60-osobowy zespół.

Więcej artykułów…