Zaskórniki mogą być naprawdę uciążliwym problemem natury estetycznej. Chociaż są niepozorne i występują u większości osób – nawet u tych, które na co dzień nie mają kłopotów z niedoskonałościami – to jednak sprawiają, że cera nie jest tak gładka i nieskazitelna, jak byśmy tego chcieli. Warto jednak zaznaczyć, że prawidłowe oczyszczanie twarzy oraz inne metody ich zwalczania mogą przynieść naprawdę zadowalające efekty. Jednym z rozwiązań mogą być zabiegi wykonywane w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Połowa maja to ważny termin dla rolników, bo od czasu wejścia do Unii Europejskiej w tym okresie przyjmowane były wnioski o dopłaty bezpośrednie. W bieżącym roku decyzją ministra rolnictwa Grzegorza Pudy termin uległ wydłużeniu do 17 czerwca 2021 roku.

W związku z sytuacją epidemiczną, podobnie jak w ubiegłym roku, tegoroczne obchody Święta Narodowego 3 Maja zostaną dostosowane do obowiązujących obostrzeń. Miasto zrezygnowało m.in. z oficjalnych uroczystości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Tradycyjnie przebiegający po terenach także naszego powiatu Rajd Nadwiślański pierwotnie miał odbyć się w pierwszej połowie maja. Z powodu ograniczeń termin ten zmieniono.

Więcej artykułów…