W poniedziałek 21 maja na terenie Zespole Szkół nr 3 nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą i symboliczne wbicie łopaty na placu budowy nowych Warsztatów Szkolnych. Budynek hali warsztatowej ma zostać wzniesiony do końca września tego roku.

Kilka dni temu pisaliśmy o kobiecie, która zaatakowała nożem swojego konkubenta. Decyzją sądu trafiła na trzy miesiące do aresztu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, swój czyn kobieta tłumaczyła obroną córki przed mężczyzną.

W lutym poinformowaliśmy, że pojawiła się propozycja, by w Kraśniku powstał Oddział Terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Przez ostatnie tygodnie było na ten temat cicho, ale nie oznacza to, że został on odłożony do szafy. Lubelski WORD pozytywnie ocenił możliwość egzaminowania kandydatów na kierowców w naszym mieście, teraz propozycja jest na etapie konsultacji społecznych.

Śpiewanie i granie „Barki” - ulubionej pieśni papieża Jana Pawła II – w rocznicę urodzin papieża-Polaka to już kraśnicka tradycja. Kolejna edycja miała miejsce w piątek 18 maja w parku im. św. Jana Pawła II.

Jest ciąg dalszy sprawy, o której informowaliśmy kilka dni temu. Chodzi o nauczyciela z Liśnika Dużego, który wysyłał smsy o treści erotycznej do swojej nastoletniej uczennicy. Sąd warunkowo umorzył postępowanie w tej kwestii w zawieszeniu na dwa lata i wyznaczył dozór kuratora, mężczyzna oskarżony był o stalking, ale pojawiły się podejrzenia, że niewłaściwie zachowywał się też podczas szkolnych lekcji. Wczoraj dostał wypowiedzenie z dwóch szkół, w których pracował, a gminni urzędnicy skierowali do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa.

Więcej artykułów…