Koncert SKICKI-SKIUK feat. Szlagowska/Babyszka

Nie lubią porównań z innymi muzykami, chyba że do wyimaginowanego wyniku współpracy Wayne’a Shortera z AC/DC. Sami postrzegają się jako Power Rangers, bo spotykając się razem transformują się w niepowstrzymywalnego jazzowego Megazorda… Mają nie tylko talent i umiejętności, które pozwoliły im na zdobycie uznania i nagród na festiwalach i konkursach, ale też niespotykaną, totalnie zespołową energię, którą generują na scenie. W niedzielę 20 stycznia w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji w ramach projektu Polski Jazz 360° odbędzie się koncert zespołu SKICKI-SKIUK, który wspierać będą wokalistka Anna Szlagowska i pianistka Maja Babyszka.

Zespół SKICKI-SKIUK tworzą Darek RubinowSKI (saksofon), Jakub MizeraCKI (gitara), Jakub MiarczyńSKI (perkusja) i Roman ChraniUK (kontrabas). Podczas swojego istnienia zdobyli kilka nagród - Grand Prix School&Jazz Festival, II miejsce na Blue Note Poznan Competition, III miejsce na Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest, ale po zdobyciu nobilitującego Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą postanowili zakończyć etap zgłaszania się na konkursy, skoncentrować się na nagraniu płyty i zacząć koncertować. Grali w bardzo różnych miejscach: od jazzowych klubów do filharmonii, ale najciekawszym jak dotąd wyzwaniem był występ w ramach Nocy Jazzu zorganizowanej przez Jazz Forum na jednym z największych wydarzeń muzycznych w Europe - Woodstock Festival 2017.
Anna Szlagowska i Maja Babyszka to z kolei młode artystki, które połączyła muzyka i warsztaty jazzowe Cho-jazz w Chodzieży, w których uczestniczą od kilku lat. Wokalistka i pianistka postanowiły zrobić coś razem podczas finałowego koncertu Cho-jazz. Tam wypatrzył je (i wysłuchał) przedstawiciel Fundacji Polski Jazz. W nagrodę za świetny występ, zostały zaproszone do udziału w projekcie Polski Jazz 360°. Podczas tej trasy towarzyszą wspomnianemu już zespołowi Skicki-Skiuk prezentując swój program autorski.

Kraśnicki koncert SKICKI-SKIUK feat. Szlagowska/Babyszka odbędzie się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Koncert odbędzie się w niedzielę 20 stycznia 2019 o godz. 19:00 w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Bilety w cenie 20 zł do nabycia na www.bilety24.pl

 

info za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku