Ogłoszenie

Sprzedawała zegarek, straciła pieniądze

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ile można zarobić na sprzedaży zegarka? A ile można stracić? O tym ostatnim przekonała się mieszkanka powiatu, która umożliwiła oszustom na dostęp do jej pieniędzy.

Do kraśnickiej Komendy zgłosiła się 23-letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego. Wystawiła ona na portalu OLX zegarek do sprzedaży, po czym od jednego z użytkowników otrzymała wiadomość z linkami przypominającymi stronę portalu i kliknęła je.

- Po chwili telefonicznie skontaktowała się z nią kobieta ze wschodnim akcentem, podając się za pracownika serwisu i zasugerowała konieczność zmiany limitów aby otrzymać zapłatę za sprzedany towar. Po zalogowaniu się na konto bankowe 23-latka otrzymała informację o pożyczce na ponad 20 tysięcy złotych, następnie kilka razy autoryzowała transakcje na koncie  w kwotach po kilka tysięcy złotych metodą BLIK. Kiedy zapytała konsultantkę czy wszystko jest w porządku, kobieta rozłączyła się. - informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Niebawem zadzwonili do niej z prawdziwego banku i powiedzieli, że na koncie odbywają się dziwne transakcje, wtedy zrozumiała że to oszustwo i część przelewów udało się wstrzymać. 23-latka straciła ponad 8 tysięcy złotych.

- Apelujemy o rozsądek przy transakcjach internetowych, nie klikajmy w podejrzane linki, nie podajmy danych, nie autoryzujmy dziwnych operacji. W razie wątpliwości poprośmy o pomoc inne osoby bądź instytucje. Pamiętajmy, że w ten sposób możemy stracić dorobek swojego życia. - mówi przedstawiciel kraśnickiej policji.

 

Najnowsze ogłoszenia