Potrącił rowerzystę i uciekł

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie 26-latek z powiatu kraśnickiego. Mężczyzna kierując osobowym smartem potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca wypadku. Sprawca został zatrzymany przez policjantów niedługo po zdarzeniu. Okazało się, że nie miał nigdy uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał badań ani ubezpieczenia.

Cała sytuacja miała miejsce kilka dni temu.

- Na numer alarmowy wpłynęła informacja o wypadku w Liśniku Dużym. Na miejsce dotarł patrol z Annopola a także załoga pogotowia. Poszkodowanym był 36-letni rowerzysta, który posiadał obrażenia ciała. Oznajmił mundurowym, że został potrącony przez samochód marki Smart. Na drodze leżały jeszcze fragmenty części, jednak kierowcy na miejscu już nie było. - relacjonuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Oględziny miejsca wypadku wstępnie pozwoliły przyjąć, że kierujący samochodem włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście doprowadzając do wypadku. Ranny cyklista został przewieziony do szpitala.

Będący na miejscu zdarzenia policjanci z kraśnickiej drogówki przypomnieli sobie, że po drodze widzieli na jednym z placów buraczanych pojazd, który zgadzałby się z opisem przedstawionym przez poszkodowanego. Kiedy po chwili pojechali w to miejsce,  zastali opisywany pojazd, a w nim 26-latka. Mężczyzna został zatrzymany, był trzeźwy.

Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki oraz nieudzielenia pomocy. Ponadto okazało się, że nie miał on nigdy uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał badań ani ubezpieczenia. Niebawem odpowie za swoje czyny przed sądem.