Zginął 19-latek potrącony przez busa. Kierowca pod wpływem alkoholu.

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W środę 14 października w godzinach popołudniowych w miejscowości Karpiówka (gm. Kraśnik) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Zginął 19-latek potrącony przez busa. Kierowca auta był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej ze Stróży do Sulowa.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło tam do potrącenia 19-letniego pieszego przez busa marki Opel Vivaro, którym kierował 25-letni mężczyzna. Wskutek odniesionych obrażeń młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierowca busa został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Podczas badania alkomatem okazało się, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Okoliczności zdarzenia na miejscu ustalali policjanci pod nadzorem prokuratora, przy udziale biegłego z zakresu wypadków drogowych oraz lekarza medycyny sądowej. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kraśniku.

Jak poinformował portal Lublin112.pl, kierowca okoliczności zdarzenia tłumaczył w ten sposób, że na drogę wbiegł pies i starał się go ominąć. Jego auto wpadło w poślizg, kilkukrotnie koziołkowało i wtedy uderzyło przechodzącego poboczem mężczyznę.

W akcji udział oprócz policjantów udział wzięli ratownicy medyczni oraz strażacy z JRG i okolicznych OSP. Prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową, ale mężczyzny nie udało się uratować.