Ogłoszenie

34-letni mieszkaniec Kraśnika tak bardzo nie chciał trafić do więzienia, że aż wyskoczył drugiego piętra jednego z bloków. Niestety nie skończyło się to dla niego dobrze.

Kraśniccy policjanci zatrzymali 62-latka, który kierując Lexusem uszkodził na placu dwa zaparkowane pojazdy, po czym odjechał. Dzięki wskazaniom świadka, chwilę później był już w rękach policji. Okazało się, że sprawca kolizji miał dwa promile alkoholu w organizmie.

Trzymiesięczny tymczasowy areszt zastosował kraśnicki sąd wobec 32-latka, który wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej. W trakcie czynności policjanci zauważyli na tylnym siedzeniu woreczki z marihuaną. Poszli tym tropem i w toku dalszych czynności kryminalni ujawnili u jednego z pasażerów łącznie ponad dwa kilogramy suszu wartego kilkaset tysięcy zł. 32-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 14 marca w pobliżu stacji kolejowej Sulów doszło do zderzenia autobusu komunikacji publicznej i lokomotywy. Na szczęście poza stratami materialnymi nikomu nic się nie stało.

Kraśniccy policjanci zatrzymali sprawców włamań i kradzieży do piwnic i altanek. Łupem włamywaczy padły narty, sprzęt wędkarski, budowlany i kosy spalinowe. Zatrzymany w tej sprawie został 22 latek i jego 36 letni kompan. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Dowództwo kraśnickiej policji podczas spotkania z funkcjonariuszami, władzami samorządowymi, przedstawicielami sądu i prokuratury podsumowało swoje działania w 2022 roku.

41-letni mieszkaniec Kraśnika zabarykadował się w swoim domu, po czym z okna strzelał z wiatrówki oraz łuku do sąsiadów. Wybił szybę zaparkowanego nieopodal pojazdu, a także uszkodził elewację sąsiadujących domów. Nie reagował na wezwania policjantów, strzelał również w ich kierunku. Przy udziale lubelskich kontrterrorystów został zatrzymany.

43-latek odpowie za czynną napaść i kierowanie gróźb karalnych wobec policjantów. Gdy funkcjonariusze przybyli do niego na posesję mężczyzna stał się agresywny i przy użyciu siekiery i sierpa zaatakował policjantów.

Mimo udzielonej pomocy medycznej 64-letnia uczestniczka wypadku w Annopolu zmarła w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń. Wstępne ustalenia wskazują na to, że jechała jako pasażerka z 25 letnim kierowcą samochodem Suzuki. 25 latek wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z naprzeciwka Volkswagenowi, co doprowadziło do zderzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi, trwa ustalanie przyczyn.

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 54-letniemu mieszkańcowi powiatu kraśnickiego, który w trakcie kontroli drogowej ukrył pod nogami karabinek z amunicją, na który nie miał zezwolenia.

Szczególnie aktualny temat staje się dziś, gdy często dobre paliwo z racji oszczędności zastępowane jest gorszym co może odbić się na stratach jakie powoduje pożar sadzy w kominie.

Więcej artykułów…