• Appia

W szpitalu święta zakończył 46-latek z gminy Trzydnik Duży. Trafił tam po tym, jak został potrącony przez samochód osobowy. To on sam jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za wypadek. Po drodze poruszał się będąc pod wpływem alkoholu, nie posiadając żadnych elementów odblaskowych ani oświetlenia w rowerze, a było już po zmroku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie wydał dla Lubelszczyzny ostrzeżenie o zagrożeniu marznącymi opadami.

Ostrzeżenie dotyczy dzisiejszego wieczoru i nocy (21/22.12.2017).

- Miejscami prognozowanie jest wystąpienie marznących opadów deszczu, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu na południowy wschód województwa. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia marznących opadów wieczorem i w pierwszej połowie nocy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 80% - czytamy w komunikacie przygotowanym przez Szymona Ogórka, dyżurnego synoptyka IMGW.

 

 

Zdjęcia ilustracyjne, zrobione po kolizji do której doszło 8 grudnia na ul. Granicznej w Kraśniku, kiedy mieliśmy do czynienia właśnie z gołoledzią.

Dwóch młodych mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z ujawnieniem w samochodzie którym się poruszał niewielkiej ilości narkotyków. Policjanci postanowili jednak sprawdzić również, czy większej ilości środków odurzających nie posiadają w domach. W miejscu zamieszkania jednego z nich znaleźli kilkadziesiąt tabletek "ecstasy".

Więcej artykułów…