Do niecodziennego pościgu doszło w poniedziałek 12 marca w Olbięcinie. Policyjny patrol ruszył w pogoń za ciągnikiem rolniczym, którego kierowca według zgłoszenia, miał być pijany. Po zatrzymaniu, 18-latek był agresywny wobec interweniujących mundurowych. Jak się później okazało, młodzieniec miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Będzie odpowiadał za kierowanie po pijanemu i znieważenie policjantów.

Tym razem policjanci nie musieli włożyć zbyt wiele pracy, by ustalić sprawców przestępstwa. A chodziło o osoby, które włamały się do kilku piwnic w jednym z bloków w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Jeden z włamywaczy zasnął na miejscu dokonanego przestępstwa, a drugi skradzione łupy wstawił do lombardu.

W poniedziałek (5 lutego) dyżurny kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie od kierowców poruszających się drogą krajową nr 19 między Janowem Lubelskim a Kraśnikiem, że trasą tą „wężykiem” jedzie ciężarówka z naczepą. Jak się okazało po zatrzymaniu niebezpiecznego pojazdu jego kierowca był pod wpływem alkoholu.

Kilka dni temu z mundurem rozstał się zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku Tomasz Zdybel, a wczoraj z pracą w kraśnickiej Komendzie Powiatowej, tyle że strażackiej, pożegnał się wieloletni Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Artur Bis. Mamy jednak nadzieję, że komendant munduru na stałe w szafie nie zawiesi i swoim ogromnym doświadczeniem, umiejętnościami oraz wiedzą nadal, choć już nie jako zawodowy strażak, będzie służył mieszkańcom powiatu kraśnickiego.

Policjanci ustalają okoliczności w jakich doszło do nieszczęśliwego wypadku w którym został poszkodowany 53-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło w Rudniku Pierwszym gm. Zakrzówek. Podczas obsługi ciągnika rolniczego maszyna nagle ruszyła i najechała na stojącego obok kierowcę. Ranny przetransportowany został śmigłowcem do szpitala w Lublinie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do niebezpiecznego zdarzenia kolejowego doszło wczoraj w Wilkołazie. Pociąg pospieszny relacji Przemyśl- Szczecin uderzył w leżący na torach pień drzewa, które wcześniej upadło na tory po prowadzonej wycince drzew. W wyniku uderzenia uszkodzona została lokomotywa oraz jeden z wagonów składu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Tak jak już pisaliśmy dzisiaj rano na jednym z parkingów w Kraśniku doszło do pożaru osobowego volvo. Wewnątrz samochodu znajdował się mężczyzna. To 47-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego, którego od wczoraj policja poszukiwała w sprawie zabójstwa przy ul. Gęsiej w Lublinie.

Więcej artykułów…