Stowarzyszenie Rozwój i Bezpieczeństwo wspólnie z kraśnicką Komendą Powiatową Policji oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie ruszyło z kolejną edycją akcji Bezpieczna Droga do Szkoły. Najmłodsi uczniowie szkół z terenu powiatu kraśnickiego będą w jej ramach poznawać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Niestety mimo wielu różnego rodzaju ostrzeżeń, akcji prewencyjnych, wciąż przy wykonywaniu prac w gospodarstwach rolnych często ich uczestnicy nie zachowują odpowiednich zasad bezpieczeństwa i dochodzi do wypadków. Takie nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce dzisiaj w Wilkołazie Pierwszym. W jego wyniku starszy mężczyzna do końca życia będzie kaleką.

Alkohol może w organizmie utrzymywać się bardzo długo. Nawet na drugi dzień po jego spożyciu możemy „wydmuchać” taką jego zawartość, która grozić będzie nie tylko utratą prawa jazdy, ale i poważnymi sankcjami karnymi. Z myślą o kierowcach, którzy nie są pewni czy mogą już prowadzić pojazdy, w głównym budynku Komendy Powiatowej Policji na ul. Lubelskiej oraz w komisariacie w dzielnicy fabrycznej Kraśnika pojawiły się stacjonarne, samoobsługowe alkomaty.

Kradzieże alkoholu czy sprawy związane z odmową jego sprzedaży to nic nowego. Niestety coraz częściej pojawia się agresja ze strony złodziei czy kupujących alkohol.

Chodzi o niespełna 2-minutowy klip prezentujący różne scenki pokazujące niebezpieczne zachowania podczas pracy i zabawy na wsi. Został on przygotowany przez strażaków z Miejskiej OSP na konkurs ogłoszony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod hasłem Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji”.

Więcej artykułów…