Praca strażaka to nie tylko walka z ogniem i skutkami innych żywiołów, czy ratownictwo drogowe, ale także z szerszeniami czy osami. Najczęściej zdarza się to właśnie w okresie letnim. Do akcji przeciwko owadom ruszali ostatnio między innymi strażacy z annopolskiej i gościeradowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Gdyby nie zdecydowana postawa 67-letniej kobiety być może już by nie żyła. Nożem zaatakował ją 62-letni konkubent. Na szczęście kobieta zabrała mu nóż. Pomogli jej też sąsiedzi.

Wakacje to czas, kiedy dzieci częściej pojawiają się na drogach m.in. jako rowerzyści. W razie zdarzenia drogowego narażone są na znacznie większe obrażenia niż kierowcy samochodów. Kraśniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego właśnie z udziałem dziecka na rowerze, do którego doszło w czwartek w Wilkołazie. Na szczęście tym razem zakończyło się ono bez większych urazów.

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski pod koniec czerwca powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku mł. bryg. Tomasza Michalczyka. Michalczyk pracą kraśnickich strażaków zawodowych kieruje już od lutego, ale dotychczas był pełniącym obowiązki szefa naszej KP PSP w Kraśniku.

Policjanci z Annopola zatrzymali jednego z braci, który w trakcie kłótni ugodził swojego brata nożem. Do zdarzenia doszło w czwartek 28.06 przed ich domem. W wyniku obrażeń poszkodowany młodszy brat z przeciętą tętnicą trafił do szpitala. Obydwaj byli nietrzeźwi. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Więcej artykułów…