Śląskie piłkarki ręczne wygrały Olimpiadę w Kraśniku. Lubelskie na siódmej pozycji

Sport
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W środę 16 września odbyły się w Kraśniku mecze finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Po 5 dniach zmagań rozdano medale i nagrodzono najlepsze drużyny.

W rozegranym w hali Szkoły Podstawowej nr 2 meczu o miejsce 7 reprezentacja Województwa z Lubelskiego kraśniczankami w składzie pokonała rywalki z Zachodniopomorskiego 22:21, w meczu o 5 miejsce Województwo Wielkopolskie pokonało Małopolskie 27:22. W walce o brązowy medal jedną bramką - 20:19 Województwo Mazowieckie pokonało reprezentację Dolnośląskiego.

W ścisłym finale spotkał się ubiegłoroczny triumfator OOM - reprezentacja Pomorskiego - i reprezentacja Śląskiego. Lepsza okazała się ta druga drużyna, która po końcowym gwizdku cieszyła się z tytułu najlepszej drużyny Olimpiady w 2020 roku.

Po meczy wręczono dyplomy, medale i statuetki drużynom, które zajęły miejsca od pierwszego do siódmego. Tym samym zakończyła się pierwsza odsłona OOM na kraśnickiej ziemi. Od poniedziałku 23 września w Kraśniku rywalizować będą tenisiści i tenisistki stołowe, a w październiku rywalizować będą u nas bokserzy i bokserki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z finałowego meczu OOM i dekoracji.