Agata Suszko 4. na Mistrzostwach Świata Dzieci w Fitness

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W serbskim Cacak w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Świata Dzieci w Fitness. Doskonale podczas tej imprezy spisała się Agata Suszko. Annopolanka zajęła w zawodach 4. miejsce.

W imprezie zaprezentowało się ponad 200 młodych zawodników z całego świata. Konkurencja była więc bardzo duża. Oceniano zarówno sylwetkę jak i przygotowane przez uczestników układy.

Dla annopolanki był to drugi start w czempionacie globu. Przed rokiem Agata zajęła 7. miejsce, co już było bardzo dużym sukcesem. Teraz jej marzeniem było zakwalifikowanie się do finałowej szóstki imprezy. Udało się to z nawiązką. Ostatecznie zajęła 4. miejsce w kategorii 15-latek.

 

 

- Kiedy wywołano ją na scenę do finałowej szóstki już miała łzy w oczach. Gdy okazało się, że ani przy szóstym, ani przy piątym miejscu nie pada jej nazwisko płakała ze szczęścia. Dla niej to ogromny sukces i nagroda za ciężką pracę. Ciężkie treningi na sali z trenerką, treningi na siłowni z trenerem, ścisła dieta, wstawanie o 4.30 zanim poszła do szkoły aby robić codzienne cardio na rowerku - to tylko część. A do tego jeszcze obowiązki szkolne – mówi Małgorzata Suszko, mama zawodniczki.

 

Agata na co dzień trenuje w UKS Black & White Ostrowiec Świętokrzyski. Jej trenerami są Joanna Kępa i Grzegorz Kępa.

foto i video Małgorzata Suszko