Ogłoszenie

Dobry występ zapaśników Suplesa na XVIII OOM

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W pierwszym tygodniu maja w Słupsku odbyła się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski juniorek i juniorów młodszych w zapasach. Z dobrej strony pokazali się podczas niej reprezentanci LUKS Suples Kraśnik. Indywidualnie najlepiej wypadł Daniel Pietroń, który wygrał rywalizację w kategorii 48 kg.

Podczas słupskich zawodów zaprezentowały się 3 nasze zapaśniczki i 6 zapaśników. Jako pierwsze do rywalizacji na matach przystąpiły panie. Żadnej nie udało się stanąć na podium, ale to najmłodsze w tej grupie wiekowej dziewczęta, więc zdobyte doświadczenie z pewnością będzie procentować w przyszłości. Julia Patyka była 5. w kategorii 73 kg, Anna Bryczek zajęła 7. m. w kategorii 69 kg, a Anna Flis była 8. w kategorii 58 kg. To pozwoliło im na zajęcie drużynowo 17. miejsca na 56 startujących klubów.

Z 3 medalami z Suwałk wrócili natomiast chłopcy. Jak zaznaczyliśmy już na wstępie, złoto zgarnął Daniel Pietroń. Dzięki tej wygranej Daniel ma bardzo duże szanse na powołanie do reprezentacji Polski na tegoroczna Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Rumunii.

Srebrne medale zdobyli Roni Wójcik Roni (kat. 55 kg) i Eryk Michalak (kat. 71 kg). Ponadto Szymon Świderek był 10. w kat 80 kg, Wojciech Kurzyna 14. (kat. 60 kg), a Marcel Zając 16. (kat. 60 kg).

Drużynowo nasi zapaśnicy zajęli 2. miejsce na 64 startujące kluby. I co warto podkreślić nasi zapaśnicy już trzeci rok z rzędu stanęli na podium OOM.

Wszyscy wspomniani zawodnicy to uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego działającej w ramach kraśnickiego Zespołu Szkół nr 3.

 

 

 

 

Najnowsze ogłoszenia