Przez lasy i pola... Miłośnicy nordic walkingu spotkali się w Kraśniku

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minionej niedzieli, 24 kwietnia, Kraśnik był nordicową stolicą Lubelszczyzny. W II Kraśnickim Rajdzie Nordic Walking, zorganizowanym w ramach cyklu Nordikiada 2022, udział wzięło blisko 200 osób.

Start i meta oraz biuro imprezy zlokalizowane były na placu festynowym za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Uczestnicy wyruszyć mogli na trasy o dwóch długościach, nieco ponad 5 i nieco ponad 10 km. Wyznaczone zostały one po leśnych i polnych drogach w Kraśniku i okolicach. Była to impreza rekreacyjna, więc nie liczył się czas, a to by pokonać wybrany dystans. Każda grupa maszerowała pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

Z zaproszenia ze strony organizatorów, którymi byli Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka i puławska Fundacja BezMiar, skorzystało blisko 200 osób. Byli to nie tylko mieszkańcy Kraśnika i bliskich okolic, ale także miłośnicy marszów z kijami na przykład z Dęblina, Puław, Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Krasnobrodu, a nawet spoza Lubelszczyzny. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się między innymi Dorota Posyniak - przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik, Krzysztof Babisz – radny lubelskiego Sejmiku Wojewódzkiego i kierownik wydziału sportu UM Kraśnik oraz wiceprezydent Puław Beata Kozik. Rajd otworzył wiceburmistrz Piotr Janczarek.

Zanim nordicowcy wyruszyli na trasy, rozgrzewkę i krótkie szkolenie z techniki NW poprowadził znany i lubiany trener i zawodnik nordic walking Maciej Tracz. Na mecie czekał na nich ciepły posiłek oraz losowanie upominków.

- Cieszę się, że tak wiele osób zdecydowało się aktywnie spędzić z nami ostatnią kwietniową niedzielę w Kraśniku. Myślę że po raz kolejny udało nam się pokazać, że nordic walking to doskonały pomysł na rekreację na świeżym powietrzu i dobry sposób, by zadbać o swoje zdrowie, a Kraśnik to przyjazne miasto – podkreśla Paweł Bieleń, prezes KSS Bebek Jedynka. - Zapraszamy na kolejne rajdy w ramach Nordikiady 2022 w innych miejscowościach Lubelszczyzny. Przed nami jeszcze 12 takich imprez. Zachęcam także do udziału w regularnych zajęcia NW, które prowadzimy w Kraśniku. Spotykamy się o godzinie 17:00 we wtorki w dzielnicy lubelskiej (teren zielony przy Przedszkolu Miejskim nr 5) i w środy na placu festynowym za CKiP. Zajęcia są bezpłatne – dodaje.

Wsparcia organizatorom w przygotowaniu kraśnickiego rajdu udzieliły miasto Kraśnik, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniku. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik. Cały cykl Nordikiada 2022 wspomaga natomiast m.in. samorząd województwa lubelskiego oraz producent wody Cisowianka.

Kolejny rajd w ramach Nordikiady 2022, Rajd z Flagą, odbędzie się już 2 maja w Annopolu. Szczegóły na temat rajdu i link do zapisów odnajdziecie tutaj. Zachęcamy do udziału.

 

Więcej zdjęć z rajdu autorstwa Grzegorza Żaka można odnaleźć na facebookowym fanpejdżu Fundacji BezMiar.