Maszeruj z kijami. Zapraszamy na zajęcia Nordic Walking

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Amatorów spacerowania z kijami w naszym mieście nie brakuje. Niby nic trudnego, ale warto wiedzieć jak to robić i z jakiego sprzętu korzystać, by nordic walking przynosił najlepsze efekty. Od przyszłego tygodnia Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka we współpracy z Osiedlowym Domem Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc” startują z wiosenną edycją projektu „Kraśnik na kijach”.

Zajęcia odbywać się będą zarówno w dzielnicy lubelskiej (wtorek, skwer przy ul. Spółdzielczej, godz. 17:00), jak i w dzielnicy fabrycznej Kraśnika (środa, plac festynowy za CKiP, godz. 17:00). Podczas każdych zajęć są wspólna rozgrzewka, marsz i rozciąganie, a w międzyczasie doskonalenie techniki NW, zabawy i... pogaduchy.

Prawidłowo wykonywana technika nordic walking pozwala uaktywnić 90% mięśni naszego ciała, nie obciąża stawów, przyspiesza przemianę materii. Przy okazji jest to sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie.

Zapraszam zarówno tych którzy już chodzą z kijami, jak i tych którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z nordic walking. Osoby które nie mają swoich kijów NW będą miały możliwość wypożyczenia ich na czas zajęć.

Aktualne informacje o zajęciach będą publikowane na fanpejdżu Kraśnik na kijach.