Sobotnie popołudnie z łukiem w rękach

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od trzech lat jednym z letnich wydarzeń organizowanych przez Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc” są warsztaty i mini zawody łucznicze. Nie inaczej jest w tym roku. W sobotniej (17 lipca) imprezie pod hasłem Śladem Robin Hooda udział wzięło ponad 50 osób.

Uczestników spotkania, w imieniu burmistrza Wojciecha Wilka, przywitał dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku Michał Zimowski. Warsztaty przeprowadzili doświadczeni łucznicy Dariusz Wojniak (Lubelska Grupa Łucznicza) i kraśniczanin Andrzeja Trynkiewicz (Tatrzański Klub Łuczniczy Jarowici). W międzyczasie organizowane były konkursy z wiedzy na temat uzależnień, które przeprowadzili radny Krzysztof Ślusarz i kierownik ODK Paweł Bieleń.

Na koniec odbył się mini turniej łuczniczy. Zgłoszeni zawodnicy wzięli w nim udział w podziale na 3 kategorie wiekowe. Wśród dzieci najwięcej punktów zdobył Gabriel Motyl, 2. był Matin Gąsior, a 3. miejsce zajęła Nikola Słabczyńska. Jeżeli chodzi o młodzież to najlepszy okazał się Mateusz Smolak, 2. m zajął Kacper Bigos a 3. była Zosia Gajek. Wśród dorosłych wygrała Jagoda Majewska, 2. był Sławomir Gąsior a 3. Renata Rak-Janczew.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy.