Rajd Nadwiślański w najbliższą sobotę

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tym razem w sobotę 17 lipca na dwóch odcinkach w naszym powiecie pojawią się kierowcy startujący w Rajdzie Nadwiślańskim, który jest eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  

Po perypetiach związanych z terminami i odwoływanymi zawodami, tym razem w sobotę 17 lipca na dwóch odcinkach w gminie Urzędów pojawi się czołówka ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowcy pojawią się na naszych trasach około 9.30 a po południu ok. 15.00. Rywalizację zakończą około godz. 18.00.

Na liście zgłoszeń znaleźli się miedzy innymi liderzy tegorocznej rywalizacji Mistrzostw, Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabia Rally2 Evo.

O kolejne punkty w klasyfikacji ProfiAuto RSMP powalczą też Adrian Chwietczuk pilotowany przez legendę polskich rajdów, Jarosława Barana oraz były mistrz kraju, Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim. Obie załogi, podobnie jak Miko Marczyk, wystartują Skodami Fabia.

Poniżej prezentujemy mapy dwóch odcinków specjalnych, których część przebiegać będzie przez nasze tereny. Sam rajd to niestety też utrudnienia w komunikacji drogami, którymi będzie przebiegał. Warto więc zapoznać się z miejscami odcinków specjalnych, które przez większość dnia będą zamknięte.