Zagrali rodzinnie w tenisa stołowego

Pozostałe dyscypliny
Typography
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

12 czerwca w hali sportowej przy SP nr 2 w Kraśniku odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiego Rodzinnego Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu.

Do sobotnich zawodów, których celem było propagowanie aktywności fizycznej w rodzinnym gronie, zgłosiło się 136 uczestników z 11 województw: lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i lubelskiego.

Uroczystego, wspólnego otwarcia turnieju dokonali: Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Choma, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski,  dyrektor MBP w Kraśniku Pan Michał Zimowski - reprezentujący Burmistrza Wojciecha Wilka, dyrektor SP nr 2 w Kraśniku Pani Monika Hatłas oraz członek Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego Pan Artur Domański.

W rodzinnym turnieju drużynowym rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach, w których rodzic, babcia lub dziadek grali z dzieckiem do lat 13 lub w wieku 14-17 lat. Równolegle z nim rozgrywane były zmagania indywidualne.

W kategorii I najlepszą rodziną okazali się Wiktor i Rafał Iwaniuch z Przemyśla. Puchar Ministra Sportu i Turystyki za zwycięstwo w II kategorii otrzymali Rafał i Andrzej Pawłowscy z Lubartowa. W turnieju open zwyciężył Jakub Chmielowski z Karpat Krosno. W zawodach wzięło udział 11 rodzin z Kraśnika i okolic, spośród których najwyżej sklasyfikowani zostali Jakub i Przemysław Roztoccy, zajmując piąte miejsce w drugiej kategorii.

Podczas ceremonii dekoracji wręczone zostały okazałe puchary, pamiątkowe medale, dyplomy, nagrody i upominki rzeczowe.

Uczestnicy zawodów podkreślali wzorową organizację oraz świetną atmosferę, która panowała podczas turnieju.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski oraz Burmistrz Miasta Kraśnik Pan Wojciech Wilk.

Organizatorem przedsięwzięcia był Szkolny Klub Tenisa Stołowego "Dwójka" Kraśnik.

Zadanie było finansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy wsparciu Miasta Kraśnik oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

 

Medaliści:

I kategoria do 13 lat:

 1. Wiktor i Rafał Iwaniuch - Przemyśl (podkarpackie)
 2. Wiktoria i Krzysztof Saleccy - Fajsławice (lubelskie)
 3. Hubert i Paweł Winklerowie - Powęzów (małopolskie)
 4. Jakub i Robert Szymikowie - Rybnik (śląskie)

II kategoria 14-17 lat:

 1. Rafał i Andrzej Pawłowscy Lubartów (lubelskie)
 2. Sylwia i Krzysztof Stala - Tarnobrzeg (podkarpackie)
 3. Bartłomiej i Zbigniew Kochanowiczowie - Sandomierz (podkarpackie)
 4. Oliwier i Andrzej Szczepańscy - Powęzów (małopolskie)

Kategoria open:

 1. Jakub Chmielowski - Karpaty Krosno
 2. Patryk Bielecki - Dekorglass Działdowo
 3. Konrad Kudło - Lewart Lubartów
 4. Jakub Sagan - Lewart Lubartów
foto Michał Lenart