Niesamowita Agata Suszko. W sobotę srebro w fitness, w niedzielę w trójboju klasycznym

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bardzo pracowity, ale i bardzo udany ma ten weekend annopolanka Agata Suszko. 14-latka zdobyła dwa srebrne medale w imprezach rangi ogólnopolskiej w dwóch różnych dyscyplinach – fitness i trójboju klasycznym. Nie przeszkodziła jej w tym nawet konieczność kilkugodzinnego przejazdu z jednych zawodów na drugie.

Pierwszą z imprez były XI. Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness. Odbyły się one w sobotę 29 maja w Szczecinku. Rywalizowano w nich z podziałem na różne kategorie wiekowe - od 7 do 15 lat. Agata zajęła 2. miejsce w kategorii 14-latek.

Wydarzenie to było jednocześnie eliminacjami do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Dzieci w Fitness, które odbędą się w czerwcu w miejscowości Cacak w Serbii. Tytuł wicemistrzyni Polski oznacza, że Agata na nich wystąpi.

Kolejnymi zawodami, w których zaprezentowała się annopolanka, jest dzisiejszy Puchar Polski w Trójboju Klasycznym Juniorek do lat 16. Odbywa się on w Katowicach. By w nim wystąpić w ciągu nocy, jadąc ze Szczecinka, musiała pokonać ponad 450 km. To jednak nie przeszkodziło jej w „zgarnięciu” kolejnego, również srebrnego medalu. Ustanowiła przy tym swój nowy rekord życiowy – 225 kg.

Na trójbój klasyczny składają się: wyciskanie sztangi leżąc, martwy ciąg i przysiad ze sztangą.

Agata to zawodniczka UKS Black & White Ostrowiec Świętokrzyski.