Maszerowali z kijami z okazji Dnia Kobiet i by pomóc Bartkowi

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Annopol "Szansa" zorganizowało w niedzielę 7 marca marsz nordic walking. Powodów by się spotkać i wspólnie przespacerować, oprócz dbania o własną kondycję fizyczną i zdrowie, było co najmniej dwa. Pierwszym był przypadający jutro Dzień Kobiet, a drugim pomoc dla zmagającego się z SMA małego Bartka Przychodzkiego.

Na trasy marszów, można było przejść 5 lub 8 km, z annopolskiego rynku wyruszyło około 30 osób. Zanim to jednak nastąpiło były życzenia dla pań od prezesa „Szansy” Wojciecha Rudziejewskiego -Rudziewicza oraz podziękowania od taty małego Bartka. Przed startem nie mogło oczywiście także zabraknąć rozgrzewki.

Na mecie na maszerujących pod stowarzyszeniowym namiotem czekał słodki poczęstunek – tort i ciasta. Tutaj też wystawiona była puszka, do której można było wrzucać datki. Te, jak wspomnieliśmy na wstępie, zostaną przekazane na rzecz małego mieszkańca Sandomierza. Chłopczyk zmaga się z SMA – rdzeniowym zanikiem mięśni, a ratunkiem dla niego jest bardzo droga terapia genowa. Więcej o jego problemach zdrowotnych można przeczytać i dorzucić się do zbiórki można tutaj.

Podczas dzisiejszej akcji udało się zebrać 1500 zł. W imieniu organizatorów dziękujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez „Szansę”.