Łucznicze strzelanie na Osiedlu Piaski za nami

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Uczy skupienia, wytrwałości, precyzji, opanowania... i można byłoby tak wymieniać pewnie jeszcze długo. Mowa o łucznictwie, którego tradycje są niezwykle długie. W Kraśniku więcej dzieje się w tym temacie od kilku lat. W miniony weekend swoich sił z łukiem w rękach można było spróbować za sprawą Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc” i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zorganizowane przez wspomniane placówki Warsztaty Łucznicze odbyły się w sobotę 25 lipca na zielonym terenie za blokiem przy ul. Rumiankowej 6b na Osiedlu Piaski. Poprowadzili je Dariusz Wojniak i Anna Głębocka z Lubelskiej Grupy Łuczniczej oraz Andrzej Trynkiewicz - nasz kraśnicki specjalista w dziedzinie łucznictwa reprezentujący Tatrzański Klub Łuczniczy „Jarowici”.

Sprawdzić swoje umiejętności w operowaniu łukiem i strzałami, ale też nauczyć się tego pod okiem doświadczonych łuczników, mógł każdy. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali bowiem dzieci, młodzież, ale i dorośli, a z zaproszenia skorzystało kilkadziesiąt osób. Na koniec ćwiczeń odbył się mini turniej łuczniczy.

Organizatorami turnieju były wspomniane już ODK SM Pomoc, MOSiR Kraśnik, a także Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc” i Miasto Kraśnik. Partnerowało im Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka. Zadanie jest współfinansowane z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.

Na ostateczne decyzje jeszcze trzeba poczekać, ale już możemy chyba zdradzić, że nie było to ostatnie spotkanie z łucznictwem w Kraśniku w tym roku. Jeśli nie wystąpią żadne komplikacje, to jest duża szansa, że uda się zorganizować drugą edycję Turnieju Łuczniczego 3D „Na Zamkowym Wzgórzu”.

 

Zdjęcia z Warsztatów Łuczniczych można obejrzeć tutaj.