Świąteczne granie w tenisa stołowego za nami

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już po raz 4. Szkolny Klub Tenisa Stołowego „Dwójka” Kraśnik zorganizował w naszym mieście Ogólnopolski Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego Kraśnik 2019. W zawodach, które odbyły się w dniach 14-15 grudnia wzięło udział 186 zawodników z województw: lubelskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz młodzi pingpongiści ze Lwowa, Łucka i Rogatynia na Ukrainie.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski w obecności posła na Sejm RP Kazimierza Chomy, członka zarządu PZTS Artura Domańskiego i sekretarza Powiatu Kraśnickiego Łukasza Skokowskiego.

Jeśli chodzi o wyniki sportowe, to zawody jak co roku stały na wysokim poziomie. Z naszych reprezentantów najlepiej spisała się Dominika Skibińska z Dwójki Kraśnik, która zajęła 3. miejsce w kategorii żaczek.

 

 

Poniżej medaliści zawodów w poszczególnych kategoriach:

skrzatki:

1. Zuzanna Mardosz - Rokicie Szczytniki

2. Angelika Czajka - Kłos Wola Skromowska

3. Magdalena Molas - Optima Zamość

3. Dominika Kiełbus - Optima Zamość

skrzaci:

1. Szymon Mróz - Ogniwo Chełm

2. Jakub Hubka - LKS Kąkolówka

3. Przemysław Przybysz - Arka Łętownia

3. Jonatan Piasecki - Ogniwo Chełm

 

 

żaczki:

1. Tetiana Pukało - Rogatyń (UKR)

2. Weronika Jakubczyk - Rokicie Szczytniki

3. Maja Łakoma - Heksa Niedrzwica Duża

3. Dominika Skibińska - Dwójka Kraśnik

żacy:

1. Matwij Tretiak - Rogatyń (UKR)

2. Wadim Sołtys - Lwów (UKR)

3. Jakub Szymik - Kuźnia Rybnik

3. Michał Kuta - Lewart Lubartów

młodziczki:

1. Bogdana Zabłocka - Lwów (UKR)

2. Wiktoria Salecka - Żaczek Fajsławice

3. Natalia Tkaczyk - Sygnał Lublin

3. Karina Borysz - Optima Zamość

młodzicy:

1. Ilia Gołodiuk- Łuck (UKR)

2. Błażej Kuta - Lewart Lubartów

3. Patryk Janasz - STS Lubartów

3. Roman Dierżej - Lwów (UKR)

kadetki:

1. Zuzanna Borek - Sygnał Lublin

2. Karolina Wójtowicz - Lewart Lubartów

3. Sylwia Stala - Jezioro Tarnobrzeg

3. Martyna Gołąb - Politechnika Rzeszów

kadeci:

1. Mateusz Żelengowski - ZKS Drzonków

2. Karol Hubka - Politechnika Rzeszów

3. Słomka Artur - Heksa Niedrzwica Duża

3. Zguczyński Szymon - SMS Włodawa

W ceremonii dekoracji uczestniczył kierownik wydziału oświaty Urzędu Miasta KraśnikKrzysztof Babisz, który w imieniu burmistrza Wojciecha Wilka złożył uczestnikom i ich rodzinom życzenia życząc świąteczne i sukcesów w Nowym 2020 Roku.

Turniej został przeprowadzony dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Miasta Kraśnik, Powiatu Kraśnickiego oraz firmy Butterfly.

 

foto Michał Lenart