Trynkiewicz wygrał Turniej o strzałę Imć Pana Muszalskiego

Pozostałe dyscypliny

W tym roku z nowym łukiem, w nowej kategorii, ale niezmiennie w gronie najlepszych. Kraśniczanin Andrzej Trynkiewicz zajął 1. miejsce w rozegranym w sobotę 4 maja Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego o strzałę Imć Pana Muszalskiego.

Turniej odbył się na terenie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, a zorganizowało go Stowarzyszenie Radzyńska Grupa Łucznicza. Zawody podzielone były na 3 konkurencje: terenową, czasową i dalekodystansową. W konkurencji terenowej ustawionych było 16 celów, do których każdy uczestnik oddawał po 3 strzały. Za trafienie w wyznaczoną strefę celu można było uzyskać 3 lub 5 punktów. W konkurencji czasowej zawodnicy strzelali do zestawu 5 celów mając ograniczenie czasowe i maksymalną liczbę strzał do wystrzelenia. Z każdego celu liczyły się dwie najwyżej punktowane strzały, punktowane analogicznie do konkurencji terenowej. W konkurencji dalekodystansowej strzelano z kolei do trzech celów – sylwetek wojów, a po 3 strzały oddawano z odległości 40, 50 i 60 metrów.

Kraśniczanin w tym sezonie podjął nowe wyzwanie i podczas zawodów używa tzw. łuku tureckiego, bez pułki, produkcji Sylwestra Styrczuli. Bardzo szybko przestawił się jednak na nowy sprzęt i wciąż jest w gronie najlepszych łuczników na Lubelszczyźnie. Turniej o strzałę Imć Pana Muszalskiego, w którym wystartowało 35 zawodników, wygrał. Drugie miejsce w kategorii łuków bez półki zajął Jacek Siudaj z Radzynia Podlaskiego, a trzeci był Piotr Korec z Warszawy.

Warto również wspomnieć, że opłaty startowe - „cegiełki” zbierane podczas turnieju - przeznaczone zostały na zakup rękopisu „Potopu” Henryka Sienkiewicza.

Za tydzień naszego łucznika czeka kolejny ligowy turniej, który rozegrany zostanie w Hannie koło Włodawy. Paweł Bieleń