Pogromca Milosa Raonica gwiazdą turnieju w Kraśniku. W weekend tenisowa impreza przy ul. Janowskiej

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

Już w najbliższy weekend (11-12 sierpnia) na kortach przy ul. Janowskiej w Kraśniku zostanie rozegrany FŁT Akpol GDL Developer PACIFIC Open 2018. Gwiazdą turnieju będzie finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku, wielokrotny mistrz Polski, a aktualnie 256. zawodnik deblowego rankingu ATP - Grzegorz Panfil!

Występ 30-letniego zawodnika będzie nie lada gratką nie tylko dla fanów tenisa, ale wszystkich sympatyków sportu. Wystarczy bowiem wspomnieć, że Panfil ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo nad Milosem Raonicem, czołowym tenisistą świata, który ma w dorobku osiem triumfów w imprezach rangi ATP oraz finał Wimbledonu! Pamiętne zwycięstwo Polaka miało miejsce w sezonie 2014 podczas wspomnianego już Pucharu Hopmana, czyli nieoficjalnych mistrzostw świata par mieszanych. Wtedy razem z Agnieszką Radwańską Panfil doszedł do finału, w którym górą byli Francuzi (Alize Cornet i Jo-Wilfried Tsonga).

 

 

Ściągnięcie do Kraśnika zawodnika tej klasy należy uznać za duży sukces organizatora imprezy, Łukasza Puka. Już w tamtym roku - podczas pierwszej edycji - na kraśnickich kortach nie brakowało graczy z sukcesami w mistrzostwach Polski. Teraz obsada będzie jeszcze mocniejsza. Oprócz wspomnianego Panfila na naszych kortach zagrają m.in. ubiegłoroczni finaliści: Tomasz Moczek i Michał Sekuła. Lubelskimi reprezentantami, którzy mogą dotrzeć do decydujących etapów rywalizacji, są trenujący na co dzień w Lublinie: Marek Oratowski i Alexandr Kyrychenko. 

Ubiegłoroczna edycja turnieju cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców.

- To pokazuje, że w Kraśniku jest zapotrzebowanie na tenis na wysokim poziomie - mówił wówczas Puk.

Biorąc pod uwagę to, że teraz poziom może być jeszcze wyższy, to i liczba oglądających również może być większa. Tym bardziej, że prognozy pogody są optymistyczne - ma być ciepło i słonecznie.

Początek gier w sobotę od godziny 9:30. Zapraszamy na korty przy ul. Janowskiej 14A.

 

na górze foto ilustracyjne piaxabay.com