Nieoficjalne mistrzostwa Polski Open Pro w tenisie ziemnym. Impreza przeniesiona na sierpień

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

Już po raz drugi kibice tenisa w Kraśniku będą mogli emocjonować się rywalizacją na wysokim poziomie. W dniach 11-12 sierpnia, a nie jak planowano 14-15 lipca, na kortach przy ul. Janowskiej 14A zostanie rozegrany turniej FŁT Akpol GDL Developer PACIFIC Open 2018, czyli nieoficjalne mistrzostwa Polski Open Pro. Termin został zmieniony ze względu na przewidywane opady deszczu.

Pierwsza edycja imprezy miała miejsce na kraśnickich kortach przed rokiem. Wówczas do naszego miasta przyjechało wielu zawodników, mających na swoich kontach medale mistrzostw Polski.

- W tym roku obsada będzie równie mocna - zapowiada Łukasz Puk, organizator turnieju.

Potwierdzeniem jego słów jest fakt, że na liście startowej znajdują się ubiegłoroczni finaliści: Tomasz Moczek i Michał Sekuła. W pierwszej edycji triumfował ten pierwszy, ale w tym roku będzie musiał bardzo się postarać, by obronić tytuł. Zwłaszcza, że tym razem w Kraśniku zagra też dwóch tenisistów klasyfikowanych w czołowej 20 rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Są to Mateusz Piątek i Alexandr Kyrychenko.

Ten ostatni pochodzi z Ukrainy, więc warto odnotować, że kraśniccy sympatycy tenisa będą mogli zobaczyć w akcji nie tylko Polaków. Jeśli chodzi natomiast o polskich zawodników, to w najbliższy na kortach przy ul. Janowskiej pojawią się m.in. reprezentanci Warszawy, Rzeszowa, Kielc, Katowic, Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Bytomia i Lublina.

Turniej FŁT Akpol GDL Developer PACIFIC Open 2018 rozpocznie się w sobotę, 11 sierpnia.