W Kraśniku rywalizowali najlepsi młodzi pingpongiści

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W dniach 9-10 czerwca w hali sportowej PSP nr 2 w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Burmistrza Miasta Kraśnik.

Podczas ceremonii otwarcia, wszystkich uczestników powitała wiceburmistrz Marzena Pomykalska. Z ciepłymi słowami do zawodników, trenerów i organizatorów zwrócił się obecny podczas uroczystości wiceminister sportu i turystyki Pan Jarosław Stawiarski, który odebrał z rąk Prezesa PZTS pamiątkowy grawer za wspieranie rozwoju tenisa stołowego w Polsce.

 

Ceremonia otwarcia imprezy

 

W mistrzostwach które odbyły się w miniony weekend w Kraśniku uczestniczyło 127 zawodników z 16 województw wyłonionych z wojewódzkich turniejów eliminacyjnych. W turnieju wzięła udział 8-osobowa reprezentacja województwa lubelskiego, w której znalazło się aż 3 zawodniczki kraśnickiej "Dwójki": Aleksandra Gołębiowska, Maja Łakoma i Maja Mazur. Najlepiej z naszych pingpongistek spisała się Ola Gołębiowska, która po dwudniowej rywalizacji, z bilansem 6 zwycięstw i 1 porażki zajęła bardzo wysokie 9. miejsce w turnieju indywidualnym.

 

Ola Gołebiowska

 

Zmagania najmłodszych pingpongistów obserwował ambasador mistrzostw - Leszek Kucharski, wielokrotny medalista ME i MŚ. Był on także obok wiceburmistrz Pomykalskiej, dyrektora PSP nr 2 w Kraśniku Iwony Margoły oraz wiceprezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Kamila Dziukiewicza, jedna z tych osób, które dekorowały najlepszych zawodników

Mistrzostwa Polski zostały przeprowadzone dzięki finansowemu wsparciu Miasta Kraśnik, Zakładów Azotowych "Puławy" S.A., Fabryki Łożysk Tocznych "Kraśnik" S.A., "Erkado" i Banku Millenium.