Rusza Rajd Nadwiślański. W niedzielę załogi wjadą do powiatu kraśnickiego

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

Tak jak zapowiadaliśmy, w ten weekend odbędzie się Rajd Nadwiślański - 3. eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i 4. odsłona Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W niedzielę 10 czerwca uczestniczące w nim załogi ścigać się będą między innymi na terenie gminy Urzędów.

Na naszym terenie, podobnie jak przed rokiem, zlokalizowano 2 odcinki specjalne, które kierowcy przejadą dwukrotnie. Na pierwszy przejazd oesu Józefów kierowcy ruszą około godz. 10:00, a na oesie Urzędów ściganie się rozpocznie się około 10:35. Drugie przejazdy rozpoczną się odpowiednio około godz. 12:45 i 13:20.

Emocji z pewnością nie zabraknie, bo na liście zgłoszeń jest czołówka tegorocznych RSMP, w tym aktualni liderzy klasyfikacji generalnej Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń. Ponadto wystartują m.in. załogi Grzyb&Hundla, Kasperczyk&Syty, Kołtun&Pleskot, Marczyk&Gospodarczyk. Nie zabraknie też Filipa Nivette, któremu w tym sezonie na razie idzie nieco gorzej, ale to ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Nadwiślańskiego.

Ciekawie zapowiada się także ściganie się kierowców w pojazdach historycznych. Będą wśród nich chociażby Piotr Zaleski (Porsche 911 S.C. RS) oraz Robert Luty (Subaru Legacy).

Z organizatorami rajdu podpowiadamy miejsca gdzie najlepiej oglądać rajdowców i gdzie wystąpią utrudnienia w ruchu. Info na grafikach poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej szczegółów na temat tegorocznego Rajdu na stronie internetowej rajdnadwislanski.pl

foto na górze tekstu Wojciech Kozioł