IFD Rally team znów na rajdowych trasach. Na początek KJS Bircza

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W niedzielę 3 czerwca załoga IFD Rally Team Aleksander Bogusławski i Tomasz Rusinek, ścigająca się Citroenem Saxo VTS, wzięła udział w KJS Bircza 2018. Była to trzecia runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS, ale dla naszych rajdowców dopiero pierwszy start w tym sezonie.

- Poprzednie dwie rundy odpuściliśmy, ponieważ samochód przeszedł w tym czasie szereg modyfikacji. Mamy teraz znacznie mocniejszy silnik, większe hamulce i nieco zmodyfikowane zawieszenie. Rajd w Birczy miał być tak naprawdę testem czy wszystko działa jak należy i szansą na rozruszanie kości po prawie półrocznej przerwie. Nie wszystko w aucie pracuje jeszcze tak, jakbyśmy tego oczekiwali, ale dobrze, że wyszło to już teraz i nie poniosło za sobą większych konsekwencji - informuje Aleksander Bogusławski.

KJS w Birczy składał się z trzech prób przejeżdżanych w trzech pętlach - w sumie 9 odcinków specjalnych. Pierwszy z nich to odcinek miejski na rynku w Birczy, drugi to odcinek drogowy "Wola" - bardzo techniczny, a jednocześnie szybki, a trzeci to momentami bardzo szybka próba na lotnisku w Arłamowie.

 

Nagranie onboard z 5 odcinka "Wola"

 

- Wszystkie odcinki przejechaliśmy czysto, bez większych błędów. Niektóre szybko, inne trochę wolniej, zależnie od ich charakterystyki. Złapaliśmy jedynie 5 sekund kary za potrącenie opony na pierwszym przejeździe lotniska, a ostatnie 3 odcinki przejechaliśmy z otwartą klapą bagażnika. Nie wpłynęło to jednak znacząco na końcowy rezultat – relacjonuje udział w KJS kierowca IFD rally Team.

Ostatecznie załoga Bogusławski&Rusinek wygrała rywalizację w klasie K2 o 5 sekund wyprzedzając swoich klubowych kolegów Jerzego Niemca i Tomasza Saganowskiego (również w Saxo VTS). Łącznie w tej klasie (do 1600 cm szec.) pokonali 6 zespołów. W klasyfikacji generalnej rajdu uplasowali się natomiast na 3. miejscu, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed resztą sezonu.

Kolejny start IFD Rally Team już 24 czerwca w Rajdzie Lasowiak w Stalowej Woli.

- W tym roku bardzo czekamy na tę imprezę, ponieważ zmienił się nieco jej format. Tylko jeden odcinek miejski zostanie rozegrany w Stalowej Woli. Pozostałe dwa to natomiast wymagające oesy drogowe zlokalizowane w okolicach Lipy i Zaklikowa. Będziemy się więc czuć niemal jak w domu – przekonuje Bogusławski.

Załogę IFD rally Team w startach wspierają RJ Auto Hurtownia Motoryzacyjna, Pro-Lak Mieszalnia Lakierów Samochodowych, Euro-Car Gepard Janów Lubelski - Sprzedaż i Wypożyczalnia Samochodów, Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego WSB Wojciech Gieral / Gieral Motorsport, Rusinek Auto Serwis, Kalin-Serwis, Automobilklub Stalowa Wola, a na naszym portalu, podobnie jak w latach poprzednich, będziecie mogli śledzić ich starty.

 

foto na górze tekstu Michał F. Lenart