Zawodniczki SKTS "Dwójka" Kraśnik na II Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym

Pozostałe dyscypliny
Czcionka

W dniach 2-4 lutego w Łaziskach Górnych (woj. śląskie) został rozegrany II Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. W zawodach wystartowały trzy reprezentantki Szkolnego Klubu Tenisa Stołowego "Dwójka" Kraśnik: Aleksandra Gołębiowska, Maja Łakoma i Maja Mazur.

Turniej przebiegał w dwóch etapach. 2 lutego odbyły się eliminacje, w których rywalizowali zawodnicy, którzy nie zdołali uplasować się na dwóch pierwszych miejscach w wojewódzkich turniejach kwalifikacyjnych. W sobotę i niedzielę przeprowadzono natomiast turniej główny, w którym udział wzięło 64 tenisistów stołowych z rocznika 2007.

 

 

Spośród zawodniczek kraśnickiego klubu najlepiej spisała się Ola Gołębiowska, która po trzydniowych zmaganiach została sklasyfikowana na świetnym 18. miejscu w kraju, odnosząc 5 zwycięstw i odnotowując 3 porażki. Najbardziej bolesna była przegrana 2:3 z Nikolą Skawińską (Rokita Brzeg Dolny) dająca przepustkę do czołowej "12".

 

 

Maja Łakoma rywalizująca z dziewczętami starszymi o dwa lata zajęła 57 miejsce. Jednego zwycięstwa, by znaleźć się w turnieju głównym zabrakło natomiast Mai Mazur, która zanotowała udany debiut na arenie ogólnopolskiej.