Skrzaty przy ping-pongowych stołach

Pozostałe dyscypliny

tenistenis
Młodzi tenisiści rywalizowai w Kraśniku
Wczoraj w Kraśnii odbył się pierwszy Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii wiekowej skrzatów w tenisie stołowym. Impreza była jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Kraśnika w tej kategorii wiekowej. W turnieju wzięło udział 17 dziewcząt i 30 chłopców reprezentujacych 14 klubów z terenu Lubelszczyzny.

Po kilkugodzinnej rywalizacji spośród skrzatek najlepsza okazała się Michalina Górska z UKS Kępa Piotrawińska. Zwyciężczyni w finale pokonała Karolinę Ochnik reprezentującą UKS Legion Grabów Szlachecki. Najlepszym zawodnikiem wśród chłopców był natomiast Michał Jagodziński z KS Sygnał Lublin, który w finale pokonał Radosława Adamskiego (Kępa Piotrawińska).

Spośród reprezentantów z naszego terenu nieźle poradziły sobie dziewczęta z Dzierzkowic - Oliwia Sikora i Edyta Mikita - które zajęły miejsca 7-8. Najlepsi kraśniccy tenisiści stołowi zawodów to natomiast Ewa Szubartowska (trener Mariusz Herzog) i Marcel Kapica (trener Elżbieta Krzyżówka). Oboje zajęli 9 lokaty.

Obsługę techniczną oraz sędziowską imprezy zabezpieczył SKTS "Dwójka" Kraśnik.